Nowy procesor na ASrock 870 extreme (CPU czy MOBO+CPU)

Witam,

Postanowiłem rozbudować trochę mój komputer zakupiony 1,5 roku temu. Zacząłem zastanawiać się nad procesorem i tu jest problem… Zastanawiałem się nad jednym z trzech procesorów:

  • AMD X6 FX-6300

  • AMD X8 FX-8320

  • AMD X8 FX-8350

Wybór zależy od finansów, a został oparty na rankingu ze strony http://www.jaki-procesor.pl/

I tu pojawiają się schody… Moja płyta główna posiada podstawkę AMD3, a procesor AMD3+ (chociaż różnie na różnych stronach podają, że AMD3, ale wole wziąć gorsze rozwiązanie - wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę).

Więc teraz mam problem… Czy jeżeli nie da się dopasować do mojej płyty głównej jednego z wyżej wymienionych procesorów to bardziej dla mnie będzie opłacalna wymiana samego procesora z Phenoma II x4 955BE na np. AMD Phenom II X6 1045T, czy iść w wymianę płyty głównej wraz z procesorem…

Moje przewidywane finanse około 700zł…

Proszę o rady/porady/obelgi i hasła mogące rzucić trochę światła na mój problem.

Twoja płyta nie obsługuje procesorów na AM3+ (procesory które wymieniłeś nie są obsługiwane przez twoją płytę) Lista obsługiwanych procesorów

Dodane 25.11.2012 (N) 16:21

http://pclab.pl/art51507.html

Dodane 25.11.2012 (N) 16:22

Napisz jeszcze jaki masz zasilacz.

Zasilacz XFX PRO550W

Dodane 25.11.2012 (N) 17:16

Czyli jednak:/

Z tego wynika, że jednak lepiej na Phenoma niż na FX tak? Bo to jednak fizyczne rdzenie…

To teraz pytanie czy Phenoma 6 czy jednak bardziej będzie opłacalna zmiana i MOBO i CPU na np. na architekturę intela?

Zależy ile możesz przeznaczyć na mobo i procka.

tak jak napisałem wcześniej, przewidziane finanse na teraz to 700zł… Po nowym roku może drugie tyle uda mi się wygospodarować.

Jeżeli wymiana musiałaby się przeprowadzić w dwóch turach 1)MOBO 2) CPU to jakoś to zniosę.

Jeśli chciałbyś odczuć różnicę to w grę wchodzi intel i5 plus płyta na B75 to koszt ok 1000zł

Czyli teraz nie za bardzo opłaca się wymiana… ale przynajmniej wiem, że będę musiał zmienić i MOBO:) Dzięki za pomoc:)