Nowy procesor (Pentium 4 3,2GHz) nie działa w płycie głównej

Witam. Kupiłem tego Prescotta 3,2GHz (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=546688498), którego polecaliście, ale gdy znajomy informatyk wkłada go w płyte główną, to komputer po włączeniu nie reaguje :open_mouth: (na pewno włożony jest dobrze)! Nawet nie piknie, ani nic, czarny ekran. Może mam zaaktualizować BIOS , tylko jak robie LIVE UPDATE na stronie MSI , to mi się jakby wyłącza komputer (przy próbie aktualizacji programem LIVE UPDATE 3 to samo). Co mam robić w tej sytuacji? Model płyty głównej i inne parametry w podpisie.

EDIT:

Czytałem o HT i wychodzi na to, że trzeba zaktualizować BIOS. Ok, ale jak mam to zrobic?

Spróbuj pobrać bios ze strony producenta, nagrać go na dyskietkę i z niej odpalić komputer.

Ale ja nie mogę pobrać tych sterowników, poza tym nie wiem jak wystartować komputer z dyskietki.

Jatoskopie musisz wejść do biosu płyty - wciśnij Delete zaraz po włączeniu komputera. Pokaże Ci się okno z różnymi poleceniami. Musisz poszukać opcji BOOT, i z HDD przestawić na FLOPPY (inaczej przestawić z dysku twardego, z którego się odpala system na stację dyskietek).

Z tego co, słyszałem to można płytę uszkodzić jak się aktualizuje bios. Więc poproś znajomego inforamtyka o tę czynność.

Jutro dam mu komputer, to zaktualizuje ten BIOS. Ale czy na pewno procesor będzie wtedy poprawnie działać? Może moja płyta główna nie obsługuje Hyper-Threading?

EDIT:

A aktualizacji do BIOSu to szukałem na polskiej stronie MSI , nie było tego tam (tylko LiveUpdate ). Dopiero na angielskiej znalazłem ;).

Dziś wykonałem podobną czynność, którą zamierzasz mieć zrobioną. Poszukaj programu do aktualizacji biosu. Jeżeli takowy jest to odpal go z poziomu Windowsa, wczytaj plik z biosem - i zostaw włączony! Jak poprosi o restart to zrób go. Potem wyłącz komputer i do dzieła zmieniaj procesor :slight_smile:

Mam pewien problem, co do instalacji BIOSa. Pobieram go z tej strony: http://global.msi.com.tw/index.php?func=downloaddetail&type=bios&maincat_no=1&prod_no=295 (ver. 1.4). Uruchamiam z poziomu Windows a, ale gdy program wystartuje, pokazuje się napis: “The chipset isn’t supported. Add-in proper module Or assign one”. Po kliknięciu byle jakiego klawisza pokazuje się jeszcze “The flash part isn’t supported. Add-in a proper module Or assign another one”. Co mam robić? Ziignorować te komunikaty i instalować BIOS?

A jakiego używasz programu do aktualizacji biosu?

Znajomy informatyk powiedział, że ta płyta nie będzie działać z tym procesorem. Jak to?! Pisaliście, iż na sockecie 478 działają wszystkie procesor :o ! PS. Na stronie “MSI” obok nazwy procesora, pisze “NO”… LINK. Proszę o szybką odpowiedź.

Kto to napisał?

Chipset nie obsługuje tego proca max FSB jakie obsłuży to 400 Mhz, jak kupiłeś 800 to nie pójdzie.

http://www.intel.com/products/chipsets/845/

http://forum.dobreprogramy.pl/%5C%5C%5C%5C/viewtopic.php?f=19&t=183544 - tutaj ktoś mi napisał, że będą działać wszystkie na s. 478. Mimo wszystko, dzięki za pomoc.

Jatoskopie ,

Szkoda, można to było dokładnie sprawdzić.

Tu jest wynik wyszukiwania dla płyt MSI z oznaczeniem 6566

MSI 6566

Przejrzyj dokładnie, która to płyta, ale niestety nie obsługują 800 MHz.