Nowy procesor! POMOCY!

Mam pytanie czy warto zmienić procesor?? I jaki byłby tego koszt? Czy musiałbym zmieniać płytę główną?

Moja płyta głowna:ASUS P5L-MX

Mój procesor:Intel Core 2 Duo 1.8 GHz E4200(dwurdzeniowy)

Na procesor:Intel Core 2 Quad(czterordzeniowy)

Na quada się nie opłaca… lepiej na jakiegoś nowszego lepszego core 2 duo… lub tego co masz podkręcić… jak wrzucisz dobre chłodzenie to powinien pójśc bez problemu na 2,5ghz ;] choć do tego trzeba markowego dobrego zasilacza ;]

A opis płyty masz tutaj:

http://www.asus.pl/products.aspx?l1=3&l … odelmenu=1 zdajsie że obsługuje tylko procki 65nm

  1. ta płyta nie obsługuje qadów.

  2. Michalek22 - odrazu widać że w życiu qada nie widziałeś… a on fotrafi naprawde bardzo wiele a zwłaszcza po podkręceniu :smiley: . poprostu odradzasz go ludziom żeby lepszego kompa od twojego nie mieli…

A niedomaga w czymś Twój procesor? Z tego co kojarzę, to akurat dobrze się kręci, to może najpierw to spróbować (o ile masz dobry zasilacz)?

Jeżeli koniecznie chcesz wymienić to najpierw sprecyzuj w czym ten Twój za słabo chodzi i co chciałbyś robić na tym nowym. Grać głównie? Wtedy np. e5200 + jakaś normalna płyta typu MSI na P43, OC i możliwe, że zasilacz też do wymiany, jak teraz masz jakiś słaby. Koszt ~500zł + ew ~250zł na porządny zasilacz.

  1. W czym Twój procesor jest za słaby?

  2. Jaki masz zasilacz i resztę sprzętu?

Adalbert , grając w nowsze gry trzeba co najmniej 2,1GHz. Podkręcić może próbować, ale niech najpierw powie, jakie pamięci ma. Np. u mnie właśnie pamięci blokują całą zabawę.