Nowy procesor, stara karta graficzna

Mam zamiar w niedalekiej przyszłości wymienić procesor, płytę główną oraz pamięć ram na nowsze modele a mianowicie Ryzen 2600+ASRock AB350 Pro4 lub MSI B450-A PRO+ ram Patrion Viper 4 2x4GB 3000MHz. Na nową kartę już hajsu nie wystarczy i teraz pytanie. Czy z kartą jaka obecnie posiadam Asus GeForce GTX 660, 2GB DDR5 podzespoły jakie wymieniłem wyżej będą kompatybilne i nie będzie czegoś takiego, że karta graficzna jest za słaba i nie będzie pełnego potencjału procka. Z góry dziękuję za pomoc.

Karta będzie pasowała, ale będzie wielokrotnie za słaba do CPU

Tak tragicznie nie będzie, to “stara 1050”, czyli uruchomi każdą grę, ale nie każdą w FULLHD i przynajmniej średnich detalach. :wink:

Ja mam i7-3770 co mi wyciąga 97XX pkt. w passmarku i GTX 1060 6 Gb z fabrycznie podkręconym do 1.8 GHz GPU + ekstra przeze mnie delikatnie 5% do taktowania pamięci (8400 MHz) i nie jest ona w stanie rozwinąć skrzydeł tego CPU (50-65% użycia każdego wątka w grach) a ten Ryzen 2600 ma ponad 13 tys pkt w passmarku a karta dużo słabsza…

1 polubienie

Jasne :wink: W Wieśka na ultra nie pogra, ale na mid-low pewnie i metro mu pójdzie w jakichś 40+.

Będzie pasować ale lepiej brać B450 MSI :slight_smile:
Chyba że chcesz podkręcać kiedyś procesor to polecam ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4 + to jest ATX

1 polubienie