Nowy processor - potrzebuje rady

Chciałbym zakupić nowy processor obecnie mam athlon x2 250 więc nie należy do najnowszych . Oto reszta mojego sprzętu:

Dysk twardy - WDC WD1002FAEX-00Y9A0

Zasilacz - Ocz Modxstream-pro 500 W

karta graficzna - gigabyte radeon 5770

ram - 4 GB ddr3

płyta główna - Gigabyte 870A-USB3L ddr3

Więc pytam bo ostatnio jaki processor kupić ponieważ wiele czytałem na ten temat i na wielu forach wychodzi informacja ,że 4 rdzeniowe są gorsze do gier od 2 rdzeniowych , więc chciałbym tu zapytać jaki processor byście mi polecili. Tak myśle ,że około 350 zł na procek ;

Z tego co sprawdzałem chyba za tą cenę można kupić w miare przyzwoity procek moge jeszcze troche dorzucić ale nie za bardzo absolutny maks to okolice czterech stów.

Byłbym wdzięczny za pomoc i pozdrawiam.

Dzięki z góry.

Za tą cenę najlepszym wyborem będzie AMD Phenom II X4 955

Procesory 4-rdzeniowe nie są gorsze w grach od tych 2-rdzeniowych, oczywiście mogą zdarzyć się wyjątki. W dodatku teraz technika poszła do przodu i nowsze gry potrafią już wykorzystać moc 4 rdzeni, więc warto zapatrzyć się w taki procesor.

A Geforce 210 jest lepszy od quadro 6000 :twisted:

Phenom 955, około 350zł z allegro, wspaniale nadaje się do grania, ogrzewania pokoju, a dołączony wentylator hałasuje jak odrzutowiec, zawsze to jakieś dodatkowe wrażenia podczas gry :stuck_out_tongue:

Płyta ma wsparcie am3+,ja bym się wstrzymał poczekał na buldożery

Cóż z tym hałasem masz racje:P ale mnie sie aż tak nie grzeje;P max 45 w stresie;P Ale wentylator muszę wymienić, ale z procka jestem zadowolony:)

co masz na myśli mówiąc buldorzery ?

Dodane 24.05.2011 (Wt) 23:53

a ile taki wiatraczek do procka by kosztował żeby wymienić ?

A poza tym czy jak bym wymieniał procko to czym bym musiał kupić tą paść do przewodzenia prądu jeżeli tak to w jakiej cenie ona by mniej więcej była ?

Byłbym wdzięczny za info

Dodane 24.05.2011 (Wt) 23:56

Mój dysk warczy jak ■■■■■■■ , ściągnołem sobie nawet specjalny program który go troche wyciszył

Owa “paść” raczej nie powinna przewodzić prądu, a przynajmniej producent na pudełku często tak pisze, jest dołączona do wentylatora jak kupujesz procesor w wersji box.

A jak kupisz nowy wentylator to będziesz musiał kupić, chyba coś koło 20zł taka lepsza pasta kosztuje.

sorry haha jak sam czytam zastanawiam jak taka gafę mogłem strzelić . Chodzi oczywiście o maść. Pasta też może być.

A co do bulldozerów,to są to nowe 8-rdzeniowe procesory od AMD,które mają wyjść w czerwcu.Hmm…Skoro sześcio rdzeniówka od AMD kosztuje teraz 500 zł,to taki bulldozer pewnie z 800 zł…

a będzie to mieć jakiś wpływ na cenę 4 rdzeniowych procków ?

Tak mają wyjść w czerwcu co do rdzeni to mają być 4,6,8

ceny od 190 do 320$ tak zapowiada AMD

320 zł za 8 rdzeniówkę?!Żartujesz!

320 $

dolar obecnie po 2.81 #-o

$-jest to taka amerykańska waluta

http://www.purepc.pl/sprzet_pc/procesor … _i_zambezi