Nowy radeon - problemy z grami i aplikacjami. Co przyczyną?

Witam,

mam mały problem, kupiłem sobie TĄ KARTĘ, może nie jest super ekstra, a już ją niestety mam (dotąd mam jeszcze GF MX440)… Mam płytę główną ASRock K7S8X, ramu 1 GB, procka athlonaXP 2000, zasiłke Codegena 300W (czekam na allegro na nową 450W jakąś tam)… no i Windowsa XP… Sterowniki instalowałem z płytki dołączonej do karty… niestety nie mogę na razie pobrać nowych ponieważ chwilowo nie mam dostępu do neta w domu, a posta tego pisze z pracy…)

I problem polega na tym, że gierki typu nfs:underground 2 czy chociażby colin 4, reszta zapewne też, się nie uruchamiają… wejdę do menu a w nim wyświetlają się już artefakty… (jakby co to mógłbym się postarać dać screeny…) Pulpit wyświetla się normalnie…

I pytanie co jest tego przyczyną? Konflikt płyty głównej z kartą, płyta główna, zasilacz, czy sama karta graficzna? Czy wszystko w kupie? Czy coś zupełnie innego?

Prosiłbym o sugestie, wypowiedzi i wszelkiej maści porady, Pozdrawiam

ogi88 , nazwij proszę temat konkretnie, zgodnie z zasadami zakładania tematów na forum.

ogi88 , czy przed podłączeniem nowej karty graficznej odinstalowałeś sterowniki z poprzedniej karty ? To konieczne.

Wtedy podłączasz nową kartę i instalujesz sterowniki do niej.

Podłączyłeś przewód dodatkowego zasilania do karty graficznej ?

seba86mu ,

Tak, wszystko odinstalowałem, przeczyściłem rejestr… i podłączyłem kabelek dodatkowego zasilania… poszedłem z kartą nawet do kolegi u niego całkiem podobnie było, czyli artefakty w menu, a sama gra sie już nie uruchomiła… Kartę mam na gwarancji ale chciałbym się upewnić czy to napewno jej wina…

A teraz piszę z pytaniem bo coś słyszałem, że są jakieś różne napięcia w slocie AGP (czy coś)… Moja płyta główna do najnowszych nie należy to może wina jest po jej stronie…

Jeśli w 3D pojawiała się artefakty, a masz zainstalowane sterowniki, odinstalowane poprzednie stery, podłączone dodatkowe zasilanie (ale chyba przy tej karcie nie jest montowane) to prawdopodobnie masz uszkodzony egzemplarz.

Testowałem kiedyś Geforse 4 TI i karta w 2D pracowała normalnie ale w 3D pojawiały się artefakty, karta była uszkodzona.

A spróbuj użyć tej karty na czystym systemie, czyli nowy Windows XP + sterowniki płyty głównej i inne + najnowszy DirectX 9 (z sierpnia 2008) i dopiero stery do karty graficznej. Jeżeli nie będzie działać, to próbuj reklamować…