Nowy Radeon R7 260x a brak sygnału do monitora

Witam, Radeon po podpięciu do płyty głównej Gigabyte B75M D3H (teoretycznie kompatybilna) i poprzez HDMI, DVI, cokolwiek, rusza, system też, jednak monitor wyświetla info ‘brak sygnału’. Z monitorem raczej wszystko ok, bo po podpięciu zintegrowanej grafiki wszystko działa bez problemu. W tej chwili nie mam możliwości sprawdzenia karty na innym sprzęcie. Próbowałem też odinstalowywać sterowniki poprzedniej karty (Radeon HD6850) Driver Cleanerem 3, odinstalowywanie zintegrowanej w menadżerze urządzeń też nie przynosi efektów. Próbowałem w BIOSie wyłączać zintegrowaną (zmieniać w integrated peripherals z ‘auto’ na ‘PCI’, ale po zapisaniu ustawień i restarcie systemu dalej ustawione jest na ‘auto’.

Da się coś z tym zdziałać, czy trzeba kartę oddać na gwarancję?

włóż kartę i wyjmi bateryjkę z płyty na 3 minuty, potem włóż bateryjkę i uruchom komputer napisz czy coś się zmieniło.

jak masz podłaczoną kartę z monitorem? jakim kablem?

dodatkowe zasilanie do karty jest podłaczone?

Teraz podłączam DVI, ale próbowałem też z HDMI z identycznym efektem czyli zintegrowana działa, nowy Radeon nie. Dodatkowe zasilanie podpięte, próbowałem przy pomocy adaptera i bezpośrednio, bez efektu.

zostaje sprawdzić kartę na innym komputerze

Po zresetowaniu BIOSa nic się nie zmieniło, dalej ten sam problem.

wejdź w biosa i ustaw żeby ci najpierw uruchamiało kartę z pci-e pewnie masz ustawione na integrę dlatego nie działa, wyjmij kartę, przestaw, wyłącz kompa, wsadź kartę i podłącz monitor i odpal kompa

Zmienilem priorytet z ‘auto’ na ‘PCI’, oraz wylaczylem zintegrowana grafike w BIOSie, chyba jestem o krok blizej, bo zintegrowana nie dziala, ale niestety R7 dalej nie oddaje sygnalu do monitora. Moze to dlatego, ze nie odinstalowalem przed ta ‘operacja’ sterownikow od zintegrowanej grafiki?

sterowniki w tym przypadku nie mają znaczenia (spróbuj zmienić na PCI z podłączoną kartą kraficzną może wtedy przestawi)

poszukaj może jeszcze w biosie jak nie ma obrazu to bateryjka w ruch i zobacz czy czasem nie ma kompletnie wyłączonego portu pci-e jak jest włączony to albo uwalona karta albo port w płycie (bądź spróbuj przykręcać kartę pod różnymi kątami może styki nie łączą w sensie na środku, śledź na maxa w górę i w dół, przeczyścić z kurzu?)