Nowy Radeon z serii X1000 :-)

grafaczytaj6dk.gif

www.pcworld.pl

No to widzę, że ATI stara się! Niedługo będziemy używać najwyższych ustawień bez najdrobniejszych zamuleń…

w grach, które są dzisiaj dostępne! Napewno niedługo wyjdzie coś jeszcze bardziej pamięciożernego niż Doom 3, który według mnie był najbardziej przereklamowanym tytułem wszechczasów! Tak, karta ma bajeranckie parametry, ale nie napisałeś ile kosztuje? Parametry to nie wszystko co składa się na podaż towaru, liczy się także cena - aby to wiedzieć nie trzeba być specjalnie inteligentnym! Napisz cenę! Interesuje mnie ona! Mimo tego, że nie kupię tej karty, poprostu lubię być na bieżąco z rynkiem!

Ceny kart: 


Radeon X1800 XT 512 MB - 549 USD 

Radeon X1800 XT 256 MB - 499 USD 

Radeon X1800 XL 256 MB - 449 USD 

Radeon X1600 XT 256 MB - 249 USD 

Radeon X1600 XT 128 MB - 199 USD 

Radeon X1600 PRO 256 MB - 199 USD 

Radeon X1600 PRO 128 MB - 149 USD 

Radeon X1300 PRO 256 MB - 149 USD 

Radeon X1300 256 MB - 129 USD 

Radeon X1300 128 MB - 99 USD

Źródło

Hehe, jeszcze troche a Ati wymyśli coś na wzór nVidii (czytaj SLI)! No tylko że to będzie duuuuzio lepsze i wygodniejsze :slight_smile: A cena karty… daje jej jakieś 2k zł :stuck_out_tongue: jezeli nie więcej… Ja jednak osobiście czekam na zrewolucjinionizowanie rynku kart graficznych … cos lepszego co da WIĘKSZE możliwiości, bo w tym momencie karty są zbudowane do granic możlwiości, co w niedługim czasie będzie już nie do przełamania …

Jeszcze jednego się doczytałem w tym artykule, tj. CrossFire… całe moje zdanie o tym: ładnie, ładnie :smiley:

A crossfire to co??

Trochę dokładniej, niedawno byla oficjalna premiera tego systemu a tu pierwsze obszerne recenzje:

http://www.frazpc.pl/artykuly/394/ATI/C … h/kart/moc

Karta wygląda zabójczo :lol:

poprostu szok :o

przedmiot marzeń wielu ludzi :roll:

z tym się zgadzam w 100 % 8)

Jeśli już jesteśmy przy kartach :

Powiedzcie, czemu to takie drogie :

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15716 ??

Grafa dla totalnych maniaków gier i ludzi nie liczących sie z kasą ale naprawde rakieta .

Mam podobne chłodzenie przy moim GF FX naprawde swietna sprawa jedyna róznica to ciepło nie jest wyprowadzane na zewnątrz obudowy komputera

Tylko, że GeForce 7800GTX ma lepsze osiągi, a jest 5 razy tańszy :-s

Odpowiedź ATI na SLI nVidii dało już dawno, tak jak tu już napisano jest to system CrossFire, który w testach wypada średnio o 40% lepiej nż SLI! Dzisiejsze SLI jest to ulepszona wersja znanej od dawna technologii opracowanej w połowie lat 90’ znanej pod tą samą nazwą! Jednak w tamtych czasach zbyt dobrze się nie przyjęła. Poprostu karty były jeszcze za słabe! CrossFire i karty ATI to mój wybór. nVidia wyciągnęła ze strychu jakiś rupieć i kalecznie odnowiła, a ATI nie mogło siedzieć bezczynnie podczas, gdy nVidia rozreklamowuje “nową” technologię, zresztą w dalszym ciągu niezbyt dobrze dopracowaną.

Na temat ceny: cena jest adekwatna do jakości technologii, którą otrzymujemy od ATI. Poprostu karta jest tak naprawdę dosyć tanim zakupem w porównaniu do produktów nVidii. Wydajnościowo wypada 40%(!) lepiej, a różnica w cenie to zaledwie 50$ (tyle co niby Vista ma kosztować?!)

A goście już na tych kartach “szaleją” z podkręcaniem… :smiley:

Przecierz napisałem dalej w poscie o Ati’owym Crossfire … czepiacie się szczegółów! :stuck_out_tongue: