Nowy RAM i dysk do Dell Inspiron

Zastanawiam się nad zakupem pamięci RAM do laptopa Dell Inspiron 3521 (Inspiron 15). Obecnie to 6GB w tzw. mieszańcu. 4GB DDR3 1600 i 2GB DDR3 1066. Obie jednocześnie działają na FSB 1066 więc mi spowalnia magistralę ale potrzebuję dodatkowego 2GB dla Photoshopa. Laptop obsługuje niby max. 8GB. Czy ktoś już to sprawdzał?

Kiedyś w HP też mi pisali że max. to 2GB a poszło 4GB więc myślę że może jest jakaś szansa na 16GB. Ostatecznie zatrzymam się przy 2 identycznych kostkach po 4GB DDR3 1600. No tak - ale jakie??

Jakiej firmy kupić pamięci by sprzęt hulał na max. możliwościach?

Bo OC się nie bawię. Cena nie gra roli.

 

Kolejna bolączka to dysk. Szukam jakiegoś dobrego SSD do max. 256GB. Są już tanie zwłaszcza że mieszkam za granicą i nie ma tu tak chorych cen za wszystko jak w Polsce. Standardowo tani SSD to ceny od 65 o 75 euro więc spoko. Przeznaczam 100-150 na coś w miarę ok. Minimalnie 64GB max. 128GB.   256GB raczej zbędne.

Posiadam USB 3.0 i chcę dotychczasowy 2TB Samsunga (2TB, 16M, 5400) przenieść w opakowanie i używać osobno przez USB3.0 a w środku mieć SSD.

 

Czekam na jakieś porady. Chodzi mi o to by system (7,x64 a później 8.1x64) uruchamiały się dość szybko.

Szukam dysku który będzie widziany w ASCI i w UEFI.