Nowy ram nie chce działać

Witam
Mam komputer procesorAMD APU A8-5500,płyta główna MSI A55M-E33,
pamięć Goodram 1333Mhz 4GB,obudowa Tracer Vector TRO-194 420w.
Komputer kupiłem w styczniu 2013r.

Otóż dokupiłem na Allegro nową nieużywaną kostkę RAMu też 4gb 1333mhz firmy Samsung M378B5273DHO-CH9.
Po włożeniu kości w drugi slot komputer działa,słychać jak pracuje,lecz nie ma obrazu na monitorze.
Wyczytałem w internecie że może pomorze zrestartowanie Biosu,więc zrestartowałem poprzez wyjęcie bateri,
ale to nic nie pomogło.Może trzeba coś przestawić w biosie???A może pamięć jest nie działająca.

Dokupując drugą kość powinna być ona identyczna tj. ten sam producent, timingi, ilość herców i seria - numery producenta musza być identyczne. Co to daje? Ano to, że kości będą ze sobą współgrać. Nie chodzi tylko o Dual channel, ale w ogóle o samą prace. Czasem takie kości działają ze sobą, a czasami nie. Sprawdzałeś czy ta kość Samsunga w ogóle dziala tj. włączałeś komputer tylko z kością Samsunga w slocie?

Wyciągnij starą pamięć i zostaw tylko nową. Zobaczysz czy nowa jest sprawna.

@LORDEK nie musi być ten sam producent, wystarczy że timingi są te same i najlepiej żeby ilość banków również była identyczna… obecne BIOSy mają większą tolerancję na różnice w kościach niż stare, więc nawet dwie kości o tym samym CL ale różnych timingach powinny pójść spokojnie w dualu.
Nie odpala grafika więc wisi na RAMie. Zacznij od tego co proponuje kolega wyżej…

Sprawdź tylko na starej kości - jak zadziała znaczy że kwestia timingów i innych parametrów, jeżeli nie znaczy że sprzedali ci uszkodzony egzemplarz, ewentualnie uszkodził się w transporcie. Zasadniczo zawsze zalecane jest kupowanie takiej samej kości jak już się ma w kompie - gwarantuje to bezproblemowe działanie zestawu.

no właśnie wyjąłem starą kość i włożyłem tylko nową okazało się że jest to samo czyli nie działa,
czyli powinienem ją zwrócić

Jeśli masz możliwość to włóż tą nową kość do innego komputera (tylko samą). Jak nie ruszy to zwrot.

Właśnie zwróciłem tą kość ramu dla sprzedawcy odpisał mi że ta kość nie jest kompatybilna z
moją płytą główną więc jaka będzie kompatybilna?Czy tylko sprzedawca tak się bronił?

Odczytaj sobie z niej dokładne parametry i masz 98 % sukcesu.

dziwne bo parametry były takie same 1333mhz 4gb cl9

Albo uszkodzona, albo nie działa z Twoją płytą.

no właśnie chciałbym się dowiedzieć czy może ktoś wie które będą działać z moją płytą,
być może wymienię dwie kości, na stronach internetowych widziałem dwie kości 1866 po 8gb
za 420zł

W/g mnie bez sensu wydawanie pieniędzy - dokup drugą i będzie OK.

Jak Goodramy pracowały, to takie kup, tylko DDR3 1866 MHz.

Edit:

Masz kartę grafiki? czy pracujesz na integrze?

Mam i zintegrowaną w procesorze i do tego radeona 6670

No to chyba za bardzo nie grasz?

gram ale w starsze gry bo na premiery to za słaby sprzęt

To dokładaj do 8 GB i masz - szkoda kasy, lepiej zainwestować w lepszą kartę grafiki.

zbytnio lepsza to tam nie wejdzie maksymalnie radeon hd 6950

A tam… np: GTX 1050,GTX 1050Ti i CPU powinien sobie dać radę? ale też może być za dużo?

patrzyłem na internecie 6950 używana chodzi 200-300zł , a ten gtx od 450 w zwyż
pewnie ten gtx jest o wiele lepszy od radeona