Nowy RAM nie działa, powoduje błędy

Witam wszystkich :slight_smile: . Zakupiłem nowe kości pamięci ram z którymi mam pewien problem. Zacznę od początku i przedstawię zawartość PCta:

-płyta Gigabyte G31MX-S2,

  • procek Intel Pentium E2140

  • Stara kość Kingston KVR800D2N5/1G

  • Nowa kość Kingston KVR800D2N5K2/4G (2x2GB).

Problem wygląda tak: po włożeniu kości komputer pierwszy raz się uruchomił, po czym przy włączeniu programu “CPU-Z” się zresetował. Przy kolejnym uruchomieniu nie załadowały się programy tzw auto startu (ikony koło zegara). Przy kolejnych uruchomieniach nie ładował się już nawet explorer.exe, a następnie tylko tapeta pulpitu. Gdy wyjąłem jedną kość ramu system nie zaczął się nawet ładować. Powróciłem do starej kości i komputer się włączył. Wyskoczył komunikat, że windows odzyskał jakieś dane rejestru i działa już poprawnie. System to Win xp sp3. Prosze o wyrozumiałośc - pierwszy post tutaj :wink:

Dodam jeszcze, że wg instrukcji płyta obsługuje max 4 gb .

A próbowałeś uruchamiać drugą (nową) kość osobno. Co prawda RAM przystosowany do pracy w DualChanell.

Sprawdź programem memtest pamięć, ja kiedyś nówkę funkiel sklepową oddawałem bo nie działała w ogóle.

sprawdzenie programem nie będzie możliwe gdyż komputer nie chce się włączyć z ta pamięcią.

jeśli możesz, sprawdź u kogoś innego, jeśli nie pozostaje ci reklamacja.

upewnij się też czy pamięci są dobrze wpięte.

ok, sprawde u kogoś. Raczej były dobre wpięte, gdyż wykrywał je komputer.

Witam, mam podobny problem, więc może zapytam tutaj. Otóż kupiłem 2 kości tej pamięci RAM, mając już zainstalowane pamięci KINGSTON 2 GB DUAL (1024*2) KVR667D2N5K2 i problem jest taki, że przy starcie systemu, zawiesza się on podczas wczytywania ( Windows 7 ).

Dodam, że system uruchamia się przy podłączonych obu parach kości, ale gdy są wszystkie razem, bądź też 3, bo tak też próbowałem to problem pojawia się taki jaki opisałem wyżej.

Próbowałem coś zmieniać w BIOS’ie ale nie wiem czy dobrze to robiłem, czasami zamiast zawieszania się, po prostu się resetował, lub w najlepszym momencie odpalił, ale system dalej nie widział pozostałej pamięci. Ponadto gdy odpaliłem grę, wyskoczył niebieski obraz z jakimiś błędami i musiałem go restartować.

Co zrobić, żeby działały wszystkie kości razem?

System Operacyjny: Windows 7 (32bit).

Płyta główna: GIGABYTE GA-945PL-DS3

wg specyfikacji płyta obsługuje do 2 gb ramu, jednak mostek pozwala obsłużyć 4 gb ram. Co się dzieje gdy włożysz jedynie nowe pamięci?

System włącza się bezproblemowo i widzi obie kości.

skoro tak, to możliwe są dwie opcje:

1.system nie obsłuży więcej niż 2 GB (mało prawdopodobne, ale możliwe)

  1. pamięci “gryzą się” miedzy sobą - nie potrafią odpowiednio współpracować.

żeby to sprawdzić, potrzebowałbyś 4 takich samych pamięci, lub 2x2 GB ddr2.