Nowy RAM nie działa?

(Kacperlis) #1

Kupiłem na allegro RAM: 256SD, 168pinowy, jednostronny, w zasadzie wszystko powinno działać

http://allegro.pl/item697386689_256mb_pc133_sdram_168_pin_ram_1_str_gwar_24m_fv_a3.html

Gdy wsadziłem RAM do komputera i odpaliłem to myślałem, że mnie krew nagła zaleje. Nie działało. Próbowałem wszystkich kombinacji i nadal nic (oprócz tego mam dwie kości po 128, świetnie współpracujące z maszyną). Gdy wsadziłem tylko tą nową. Komputer nie startował. Tak samo miałem z inną kością dwustronną, a przecież jednostronne powinny chodzić. Gdy zrobiłem jakąś kombinacje (256,128,128) coś załapało i wykryło mi 330 MB. Już taki "skok" by mnie ucieszył. Jednak ani WinXP ani Seven nie rusza. Nie wiem.. Może trzeba zmienić coś w BIOS?

Płyta główna: Soltek 75-KAV

Bios q12

Pomóżcie bo nie mogę normalnie grać!

(mati75) #2

Daj pamięć o największej pojemności najbliżej procesora, to powinno załatwić sprawę.

(JNJN) #3

Załóż tylko nowy moduł - I bank.

Reset biosu, dowolna metoda, komp odłączony od zasilania 230V, ustaw tylko co trzeba i zapisz bios Save.

I zobacz teraz, jak nie ruszy może aktualizacja biosu płyty lub trzeba inny moduł pamięci.

Możliwe, że moduł uszkodzony ?.

(Kacperlis) #4

Właśnie kiedy najwikeszy jest bliżej procka to wtedy wykrywa te 330,czyli najwięcej i najlepiej jak do tej pory. Nie pamiętam jak się robiło reset BIOSu na tej płycie. Podasz w punktach? Ram uszkodzony? Wątpie, sprzedawała go firma, chyba 100 sztuk, zapakowane w folie babelkową. To najnowszy BIOS do tej płyty

(Poniaatowski) #5

Ale Ram może być uszkodzony fabrycznie zaraz po produkcji i tutaj sklep nie ma nic do rzeczy :expressionless:

(Kacperlis) #6

Wątpie, a by był uszkodzony

(Jjoasz) #7

pogrzeb w biosie, a moze potrzebne sa identyczne kosci?

to via i w dodatku kaprysna bardzo... a kosci sa no-name i widac nie chodza poprawnie na tym mobo

a sama kosc chodzi (bez tych 2x 128mb)?

(mati75) #8

Wyjmij baterie z płyty na 5 minut.

(Kacperlis) #9

Ram możliwe, że uszkodzony, wysłałem juz prosbe o wymiane. Chipset sie nie dogaduje? Nie wiem...

Jeśli wsadzę TYLKO nowy ram komputer nei chce wystartować. Pozatałe (2x128) chodzą bez problemu.

(Jjoasz) #10

to ram uwalony, skoro czyta powyzej 300mb a samej kosci juz nie - slij na wymiane

(Kacperlis) #11

Już chyba wiadomo o co chodzi: Zamówiłem High Density, a płyta obsługuje tylko Low Density