Nowy RAM nie działa?

Kupiłem na allegro RAM: 256SD, 168pinowy, jednostronny, w zasadzie wszystko powinno działać

http://allegro.pl/item697386689_256mb_pc133_sdram_168_pin_ram_1_str_gwar_24m_fv_a3.html

Gdy wsadziłem RAM do komputera i odpaliłem to myślałem, że mnie krew nagła zaleje. Nie działało. Próbowałem wszystkich kombinacji i nadal nic (oprócz tego mam dwie kości po 128, świetnie współpracujące z maszyną). Gdy wsadziłem tylko tą nową. Komputer nie startował. Tak samo miałem z inną kością dwustronną, a przecież jednostronne powinny chodzić. Gdy zrobiłem jakąś kombinacje (256,128,128) coś załapało i wykryło mi 330 MB. Już taki “skok” by mnie ucieszył. Jednak ani WinXP ani Seven nie rusza. Nie wiem… Może trzeba zmienić coś w BIOS?

Płyta główna: Soltek 75-KAV

Bios q12

Pomóżcie bo nie mogę normalnie grać!

Daj pamięć o największej pojemności najbliżej procesora, to powinno załatwić sprawę.

Załóż tylko nowy moduł - I bank.

Reset biosu, dowolna metoda, komp odłączony od zasilania 230V, ustaw tylko co trzeba i zapisz bios Save.

I zobacz teraz, jak nie ruszy może aktualizacja biosu płyty lub trzeba inny moduł pamięci.

Możliwe, że moduł uszkodzony ?.

Właśnie kiedy najwikeszy jest bliżej procka to wtedy wykrywa te 330,czyli najwięcej i najlepiej jak do tej pory. Nie pamiętam jak się robiło reset BIOSu na tej płycie. Podasz w punktach? Ram uszkodzony? Wątpie, sprzedawała go firma, chyba 100 sztuk, zapakowane w folie babelkową. To najnowszy BIOS do tej płyty

Ale Ram może być uszkodzony fabrycznie zaraz po produkcji i tutaj sklep nie ma nic do rzeczy :expressionless:

Wątpie, a by był uszkodzony

pogrzeb w biosie, a moze potrzebne sa identyczne kosci?

to via i w dodatku kaprysna bardzo… a kosci sa no-name i widac nie chodza poprawnie na tym mobo

a sama kosc chodzi (bez tych 2x 128mb)?

Wyjmij baterie z płyty na 5 minut.

Ram możliwe, że uszkodzony, wysłałem juz prosbe o wymiane. Chipset sie nie dogaduje? Nie wiem…

Jeśli wsadzę TYLKO nowy ram komputer nei chce wystartować. Pozatałe (2x128) chodzą bez problemu.

to ram uwalony, skoro czyta powyzej 300mb a samej kosci juz nie - slij na wymiane

Już chyba wiadomo o co chodzi: Zamówiłem High Density, a płyta obsługuje tylko Low Density