Nowy RAM nie działa

Witam, kupiłem nowy ram, mam nadzieje że dobry bo doradzał mi wasz forumowicz jaki-ram-wybrac-t497551.html. Problem jest taki, że po włożeniu tego nowego ramu i uruchomieniu komputera wiatraki pracują, ale nie wyświetla się nic na monitorze i piszczy głośniczek przy płycie głównej. Wyciągałem już bateryjkę żeby zresetować bios, ale nie pomogło. Zmiana slotów też nic nie pomaga. Stary ram działa. Proszę o pomoc. :smiley:

szosciu ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Płyta główna:

Typ procesora AMD Athlon MP, 1266 MHz (9.5 x 133)

Nazwa płyty głównej Asus A7V8X-X (6 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

Mikroukład płyty głównej VIA VT8377 Apollo KT400

Pamięć fizyczna 512 MB (DDR SDRAM)

Typ BIOS’u Award Modular (06/10/04)

kupiłem 2 nowe kości 1GB DDR 333 MHZ PC2700 FV

Napisz jakie to dźwięki, bo to nie są przypadkowe piski.

Fragment opisu z aukcji na której kupiłeś pamięć:

"Pamięci są kompatybilne z większością płyt głównych

obsługujących standard DDR i pamięci o objętości 1024MB

z chipsetem VIA (nie działają z KT266, KT400, KT600), SIS i niektóre NVIDIA (nie działają z nForce 2).

Nie współpracują z chipsetami Intel."

Twoja płyta główna posiada chipset KT400A…może w tym tkwi problem.

Już się wyjaśniło, tamten forumowicz doradzał Ci sam niczego nie sprawdzając. Te pamięci NIE BĘDĄ u Ciebie działać, bo nie współpracują z chipsetem jaki posiadasz VIA KT400. Wystarczyło sprawdzić w specyfikacji płyty jaki masz chipset a na aukcji jest napisane

Dzięki za wyjaśnienia, RAMy już odesłane :slight_smile: . Możecie doradzić co kupić? chodzi mi o 2GB ramu (2x1gb). Tylko żeby tym razem pasowały :slight_smile:

Nie ma większego znaczenie co kupisz. Mają być DDR1 1GB i 333MHz i tego szukaj :slight_smile: Np. http://allegro.pl/1gb-333mhz-266mhz-ddr-dimm-nowe-samsung-via-sis-i2535834721.html wyślij pytanie czy na pewno działają na KT400.