Nowy RAM nie pozwala na start systemu

Windows 7 Ultimate x64 SP1

ASUS P5KPL-AM

Intel Pentium E2200 Core 2 Duo 2,2GHz

GeForce 9600 GSO 1GB

Modecom Premium 500W

2x1GB DDR2 GEIL (Speccy mówi, że 399MHz), (próbuję zmienić na 2x2GB DDR2 Kingston 800MHz)

Witam. Mam problem. Ostatnio zakupiłem sobie nowy RAM Kingstona DDR2 2x2GB 800 MHz. Wcześniej posiadałem 2x1GB GEIL. Problem pojawia się kiedy próbuję uruchomić komputer po wymienieniu obu starych kości na nowe. Wszystko działa poprawnie (BIOS wykrywa obie kości), aż do momentu ładowania się systemu. Ładowanie (przed ekranem zapraszania) albo zawiesza się w nieskończoność albo po kilku sekundach powoduje restart komputera (czasem z BSODem). Kiedy próbuję zrobić to samo z jedną nową kością, to albo dzieje się to co poprzednio, albo system się włączy, żeby po jakimś czasie się zrestartować/wywalić blue screena. Kiedy próbuję zrobić jedną kość nową i jedną starą, dzieje się tak samo jak w wypadku jednej nowej. Kości są nowiutkie. Próbowałem przemieniać je miejscami i sprawdzać pojedynczo, nie ma to żadnych efektów, wszystko przeczyszczone. Próbowałem sprawdzić je memtestem, ale memtest po kilku sekundach zawiesza się (niezależnie od tego, czy chcę sprawdzić jedną kość czy obydwie). Ciekawa rzecz : kiedy włożę 1 nową i 1 starą kość i system się włączy, mogę spróbować dokonać indeksowania wg. Windowsa (tego w Grach). Po jakimś czasie wyskakuje BSOD, po czym przy następnych uruchomieniach komputera karta grafiki nie przekazuje nic do monitora. Kiedy odłączę dodatkowe zasilanie od karty grafiki, wszystko działa poprawnie (oprócz tego, że karta jest mniej wydajna), ale kiedy już uruchomię tak system to mogę z powrotem podłączyć to zasilanie. Przeszukałem internet, nie znalazłem podobnej historii do mojej. Jeśli chodzi o BSODy, to nie wiem jak je znaleźć, zapisawne są w lokalizacji %SYSTEMROOT%\MEMORY.DMP , ale ani przez ‘uruchom’ (wyskakuje błąd) ani jakoś manualnie na dysku. Wiecie co to może być? Chciałbym mieć sprawny ten RAM.

powazneproblemy ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

A czy po założeniu nowych modułów robiłeś reset biosu baterią lub zworką? potem ustaw co trzeba, nie dotykaj opcji pamięci, zapisz Save i test memetest86, ma przejść bez błędów min jeden przebieg.

Podaj dokładne typy starych i nowych modułów - odczytaj bezpośrednio z nich.

Tak, resetowałem bios, nawet kilka razy. Dokładne dane :

Stara kość :

Geil

1GB PC2-6400

GX22GB6400DC

1,8V

Nowa kość :

Kingston

KVR800D2N6/2G

2GB PC2-6400 CL6 240-Pin DIMM

kolego twoje stare pamięci miały 800MHz włóż je uruchom system daj screen z programu CPU-Z zakładka memory oraz SPD, mozesz też sprawdzić taktowanie pamięci w biosie

Oto screeny :

d5wm.jpg

wszystko jest ok mi przy pamięciach DDR3 1600MHz i tak pokazuje bios a CPU-Z 800MHz kiedyś przy starych pamięciach DDR2 tez pokazywał 400MHz te wartość 400MHz się jeszcze mnoży przez dwa

Czyli wygląda, że chyba nowe pamięci nie pójdą na tej płycie - zdarza się.

ba nawet były niepotrzebnie kupione