Nowy RAM

Witam, mam problem dotyczący mojego ramu. Od roku miałem 4GB RAM w 2 kościach. Dzisiaj dołożyłem sobie RAM od kolegi (8GB w 2 kościach). Problem jest taki gdy włączam obojętnie jaką grę (dokładnie podczas ładowania) cały czas pisze mi że mój komputer napotkał problem i musi zostać ponownie włączony. Jest to napis na niebieskim tle. mój ram zawsze działał, sprawdzałem osobno ram kolegi też wszystko spokojnie działa, problem napotyka się kiedy podłączam je na raz. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. informację dotyczące RAM-u w załączniku. Z góry dzięki za odpowiedź! :wink:

1.PNG

2.PNG

3.PNG

Twój ram ma taktowanie 667MHz, kolegi 800MHz. Generalnie nie miesza się taktowania, bo właśnie takie kwiatki mogą się dziać.

Sloty na RAM robione są parami. Możesz spróbować w jedną parę włożyć 800tki, w drugą 667. Jak one są ponumerowane znajdziesz w instrukcji do płyty głównej.

Oglądałem moja płyta główna ma: DDR3_A1 DDR3_A2 DDR3_B1 DDR3_B2. Aktualnie na A1 i B1 jest wsadzony mój a A2 i B2 kolegi. Czyli mam zrobić tak aby w a1 i a2 był mój a w b1 i b2 kolegi tak? czy na odwrót będzie lepiej a1 i a2 kolegi i b1 i b2 mój? Dzięki! 

Abo w biosie ręcznie zmniejsz taktowanie całej pamięci na 667 MHz

 

Albo podnieś napięcie zasilania pamięci z auto na 1.65 V

 

Po tej operacji program memtest86 i testuj minimum przez 3 pełne przebiegi i ma być zero błędów.

Wraz z szwagrem doszliśmy do wniosku że taktowania nie współgrają ze sobą, dlatego tak się dzieje. Testowaliśmy na jego ramie co potwierdziło. W moim biosie nie mogę zmieniać taktowania. Dzięki wszystkim za pomoc.

Dziękuję, temat można zamknąć.