Nowy ROM dla Xiaomi Redmi Note 4

Bez problemu mogę wgrać lineageOS 17.1 i ten os działa ale chce teraz wrócić na oryginalnego Androida i tu jest problem.

Ja zapytałem się na grupie. Zobaczymy.

Aaa to super . dzięki

Użytkowniczka @Martina Neumayer pisze:

A wracając do tematu…
Na przyszłość, dla niekumatych, albo kumatych inaczej:
Tu (paczaj załączony obrazek) dokładnie widać dlaczego się sypie. Nawet podkreśliłam, bo czytanie u wielu kuleje jak nasza szkapa.
To nie jest rom do flaszowania spod twrp, a wyłącznie przez HiFlash lub za pomocą skryptu odpalanego na PC. Wszystkie romy z frazą: “…xiaomi.eu…” w nazwie wrzuca się przy pomocy komputera, albo urządzenia zewnętrznego np. boxa, innego telefonu, tabletu i tym podobnych.
Jest to nawet dość dokładnie opisane w odpowiednich wątkach dotyczących tego typu firmware (xiaomi.eu) na forum xda.
No, ale stadko jelonków piszących pierdy na dupnePomysły, oczywiście pojęcie ma jak krowa o Sputniku. 🤣😂

No to mi pomógł :rofl:

Pomogła, bo to dziewczyna.

jest dobrze?? Działa??

Działa na niestandardowym ROM a chce na ten co był.

To użyj MIFlash.

No teraz muszę szukać Androida do tego smartfona.

Udało mi się wgrać Androida ale za to mam problem z wi-fi. Po włączeniu samo się wyłącza Wi-fi.

Przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomaga, reset ustawień BT, wi -fi itd nie pomaga.

Jak dam swoją kartę sim to jest internet mobilny, dzwonić sms’ować można ale te cholerne wi fi nie chce się włączyć ( wszystko inne działa ).

O Martynka jeszcze się udziela po zamknięciu Google+.

No siedzi na grupie android com.pl

Dzięki wszystkim za pomoc udało mi się wgrać MIUI 12 Android 9. Teraz jest w pełni sprawny ,

@sultan13771 Szczególne podziękowania dla ciebie, bez twojej pomocy nie dał bym rady i nie nauczył się czegoś nowego.

2 polubienia

Cześć. Znalazłem całe oprogramowanie na stronie https://xiaomifirmware.net. Możesz spróbować na mojej stronie

Podobnie jak autor tematu, także chciałbym zainstalować nowy rom. Mam dokładnie Xiaomi Redmi 4 Note na Snapdragonie 625, 3/32.
Obecnie mam zainstalowany global który mnie irytuje reklamami i translator którego czasami używam strasznie się zawiesza:
Android 7.0 NRD90M
MIUI Global 11.0.2.l
11.0.2.0 (NCFMIXM).

Będzie to moje pierwsze doświadczenie z instalacją softu na komórkę, dlatego byłbym bardzo wdzięczny, aby ktoś mnie dokładnie poprowadził jak przez to przejść.
To może teraz wszystko powyższe zebrać do kupy. Co trzeba mieć i co zrobić aby zainstalować wersję UE, a co żeby np. LineageOS czy inny Pixel Experience.
Bootloader odblokowałem MiFlash’em. Ikona kłódki jest w pozycji otwartej.

Interesuje mnie przede wszystkim soft sprawdzony, więc nie musi być najnowszy gdzie wiele rzeczy może kuleć. Dlatego priorytetem praktyczność, prostota, stabilność, bezproblemowość, dopracowanie, szybkość, oszczędność baterii.

Oficjalny LineageOS skończył się dla tego smartfona na wersji 16 i obecnie nie dostaje aktualizacji. (obecny jest 18.1) Lepiej Pixel Experience sobie wgraj.

Najpierw jednak wgraj przez adb fastboot custom recovery TWRP:
https://eu.dl.twrp.me/mido/
Następnie wejdź w to recovery i zrób pełną kopię zapasową, przenieś ją na komputer!
Pierwszą instalację ROMu PE musisz wykonać przy pomocy ADB sideload. (inaczej na 47% może wyskoczyć błąd)

INSTRUKCJA:

1 polubienie

Dziękuję za odzew.
Na razie studiuje :wink:

Pixel Experience [11.0] z tego co teraz wyczytałem ma na razie spore problemy, więc jak na razie odpada. Ten z Plusem już lepsze zbiera opinie.
Czym się różni Pixel Experience zwykły od tego z plusem?

Co powiesz na ten rom? Dostałem propozycję na grupie android na FB:

Tylko Pixel Experience jest godny polecenia?

Zastanawiałem się że może na początku zainstalować jakąś dopracowaną wersję z androidem 10? Dowiedziałem się też że np. w 11 nie ma już oszczędzania baterii i paru innych funkcji. Nie wiem, ale z doświadczenia wiem, że taki Windows 7 czy 8.1 bardziej pasuje dla obeznanych w temacie. Nie zawsze coś nowszego musi być lepszego.

Ten TWRP z linku pierwszy z góry? Ściągnąłem plik, wypakowałem i ponownie wypakowałem. Tak to powinno wyglądać? Nie powinno być folderu recovery itp?

Czy po zainstalowaniu Bootloader’a zostawić go otwartego, czy ponownie zamknąć?
1
2

Masz na myśli Androida 11? Jeżeli tak to zapewniam cię, że w 11 jest tryb oszczędzania baterii. Mam Androida 11 i sam często ten tryb wykorzystuję.

Ale nie wygląda on na dodany przez samsung do ROM-u? Jak tak to w ROM-ie bazującym na AOSP nie będzie.