Nowy router, 2 rutery razem

Witam

1.Posiadałem 2 routery jeden od dostawcy bez wifi drugi swój z wifi połączone były kablem sieciowym. Pech chciał ze mój ruter padł i muszę kupić jakiś nowy macie jakąś propozycje jaki do użytku domowego (dom piwnica parter,piętro czyli z mocnym sygnałem wifi ) cena do 200zł    .

  1. Jak już kupię nowy router jak go skonfigurować, co będę potrzebował za dane z routera dostawcy (Ip bramki sieciowej itp )

chciałbym go skonfigurować tak jak był wcześniej czyli od routera dostawcy przez kabel sieciowy do mojego a z mojego poprzez wifi na cały dom  z góry dzięki za odp 

 

Polecam:

TP-LINK Archer C2

Asus AC750 Dual-Band (RT-AC53)

W routerze od dostawcy włączasz DHCP ( pewnie z automatu jest włączone ) a w nowo kupionym wyłączasz. Ustawiasz nazwę i szyfrowanie z hasłem WIFI w nowym routerze i … działasz.

Teoretycznie żadnych danych nie będziesz potrzebował … po prostu podłączasz i będzie działać. Chyba, że modem/router dostawcy jest ustawiony na współprace tylko z jednym urządzeniem sieciowym który rozpoznaje zazwyczaj po adresie MAC. Jeśli tak jest i nie będzie nowy router dostawał sieci od routera dostawcy to musisz skontaktować się z dostawcą i podać mu nowy numer MAC który posiada nowy router. Dostawca to zmienia u siebie i powinno działać.