Nowy router czy wyłączać go aby na dużej pochodził czy 24/7

Witam kupilem dziś nowy router .

nie wiem czy mam go na noc wyłączać .

czy wyłączanie mu nie zaszkodzi oto chodzi czy jak będę wyłączał to się szybciej zepsuje ???

czy lepiej jakby chodził 24/7 .

chciałbym jak najlepiej o router dbać .

wiecie najbardziej to tak router .

bo ma podłączony filtr i do tego chciałbym żeby były jeszcze lepsze parametry lini czyli mam wyłączać router czy nie ?:smiley:

Router jest urządzeniem przystosowanym do pracy ciągłej. Wyłączać możesz go tylko ze względu na oszczędność prądu jednak to będzie bardzo mala oszczędność.

Jak dbać? Nie zakrywać otworów wentylacyjnych, nie używać w wilgotnym pomieszczeniu, nie pozwalać na przegrzewanie w bardzo nasłonecznionym miejscu, reszta jest podana w instrukcji obsługi

Tu masz taki sam wątek: czy-wylaczacie-router-noc-t538545.html

zgadzam się z Cedarem

z dala od źródeł ciepła z resztą sobie poradzi

to nie wiem wyłączać czy nie ?

Rób jak uważasz za stosowane, wszystko zależy od Twojego sposobu użytkowania, bo jeśli masz WiFi w np. telefonie i laptopie to trochę niewygodne ciągłe wyłączanie i włączanie

Przeczytaj to co pod linkiem, który podałem powyżej.

powiem tak .

czytalem i nadal nie wiem .

wifi ma siostra lecz uzywa lte więc wiecie jak to jest .

wymienilem na ten router z filtrem i dobrze śmiga i chce zeby ciągle tak śmigał i się pytam czy dużej wytrzyma jak bd wyłączał czy nie .

mam 2 komputery ja 1 komputer i brat 2 .

xd

slyszalem zeby lepiej nie odlaczac bo są jak żarówki prawda ?

Odpowiedź podałem w pierwszym moim poście, czyli:

Mój stoi na parapecie już 2 rok i działa dobrze, nic się nie zmieniło jak go przestawiłem na biurko. Ale na kaloryfer bym go nie postawił. :slight_smile:

Czy wyłączysz, czy nie, na żywotność routera nie powinno mieć wpływu. Jak korzystałem z usług Netii na Cerberusie, to wyłączałem router na noc, ale tylko z dwóch powodów: 1. Stał u mnie w pokoju i był pod ręką, ale po co miał mi świecić w nocy i mnie denerwować; 2. Miał przełącznik od zasilania. Teraz korzystam z usług UPC, posiadam TP Linka bez przełącznika, który stoi w innym pokoju, więc go nie wyłączam, poza tym zasilacz i przedłużacz mam za komodą i musiałbym wyciągać wtyczkę z routera, a sam zasilacz i tak by prąd pobierał, po drugie musiałbym wyłączać modem od UPC, który też jest w trudno dostępnym miejscu :wink:

Pierwszy router działał 2 lata czy działa nadal, nie wiem, bo go sprzedałem, ale nie sprawiał problemów. Drugi też działa już jakieś dwa lata i nie sprawia problemów, tak więc moim zdaniem, nie ma to większego znaczenia czy router będziesz wyłączał czy nie.