Nowy router i bardzo ubogi zasięg WIFI

Witajcie!

Ostatnimi czasy popsuł mi się mój dawny router jakim był TP-Link W8901G. Postanowiłem wyłożyć trochę więcej funduszy i na podstawie opinii różnych serwisów kupiłem router ASUS DSL-N10. Wszystko pięknie, ładny wygląd, nie ma już problemu z traceniem połączenia ADSL, aż nagle całą radość zakłócił bardzo słaby zasięg WIFI. Może nie na tyle słaby (bo w niektórych miejscach wypada lepiej od TP-Linka), lecz taki iż jeżeli są wszystkie kreski strony ładują się normalnie, natomiast jeśli spadnie choćby jedna kreska (np. 4/5) strony buforują się w nieskończoność. Nie mam pojęcia co może być przyczyną, może jakieś celowe ograniczenie? Dodam że zauważyłem iż u mnie dom bardzo dziwnie blokuje fale, jeżeli już drugi router gubi wszystkie kreski z odległości 5 metrów to chyba jednak jest coś nie tak… Jeżeli wiecie co może być przyczyną takich zakłóceń to napiszcie. Proszę o wszelką pomoc, bo zależy mi na udostępnianiu internetu poprzez WIFI.

Ps. - Właśnie połączyłem komputer w pokoju obok i dostałem komunikat “Siła sygnału za słaba lub ograniczona”, lecz wykrywa ponad 4 kreski.

Mam to samo i podejrzewam ,że uszkodzona jest karta wlan na drugim kompie. Jak podciągnę antenę yagi i to bardzo silną blisko routera i mam 5 kresek wtedy łączy normalnie.

W sumie to komputer z kartą WLAN nie sprawa dużego problemu, połączenie jest dość stabilne tylko ten komunikat wyskakuje.

Większy problem jest właśnie z moimi telefonami, mianowicie 2x Samsung Galaxy Pro.

U mnie Wi-Fi na telofonach htc i nokia i na lapku działa bezproblemowo tylko ten pc z kartą wlan asusa nie chodzi stabilnie i stąd moje podejrzenia.

Nie no to więc odpada… Szukam opcji wzmocnienia sygnału i nie mogę znaleźć, bo pamiętam że w TP-Linku była opcja dotycząca mocy sygnału WIFI (high, medium, low). Jeżeli ktoś ma podobny sprzęt proszę o pomoc w nakierowaniu.

Ten asus ma antenę o zysku 5 dBi nie powinno być takich dużych strat na sygnale na taką odległość, albo ściany tak mocno tłumią sygnał, albo router jest uszkodzony.

To chyba jednak wygląda bardziej że to ściany albo jakieś zakłócenia, ale jeżeli zakłócenia to od czego?

No bo uszkodzenie routera odpada, to już drugi model, i to z innej firmy który ma te same objawy.