Nowy router i bardzo ubogi zasięg WIFI

(bartek jażynka) #1

Witajcie!

Ostatnimi czasy popsuł mi się mój dawny router jakim był TP-Link W8901G. Postanowiłem wyłożyć trochę więcej funduszy i na podstawie opinii różnych serwisów kupiłem router ASUS DSL-N10. Wszystko pięknie, ładny wygląd, nie ma już problemu z traceniem połączenia ADSL, aż nagle całą radość zakłócił bardzo słaby zasięg WIFI. Może nie na tyle słaby (bo w niektórych miejscach wypada lepiej od TP-Linka), lecz taki iż jeżeli są wszystkie kreski strony ładują się normalnie, natomiast jeśli spadnie choćby jedna kreska (np. 4/5) strony buforują się w nieskończoność. Nie mam pojęcia co może być przyczyną, może jakieś celowe ograniczenie? Dodam że zauważyłem iż u mnie dom bardzo dziwnie blokuje fale, jeżeli już drugi router gubi wszystkie kreski z odległości 5 metrów to chyba jednak jest coś nie tak... Jeżeli wiecie co może być przyczyną takich zakłóceń to napiszcie. Proszę o wszelką pomoc, bo zależy mi na udostępnianiu internetu poprzez WIFI.

Ps. - Właśnie połączyłem komputer w pokoju obok i dostałem komunikat "Siła sygnału za słaba lub ograniczona", lecz wykrywa ponad 4 kreski.

(Chudzik666) #2

Mam to samo i podejrzewam ,że uszkodzona jest karta wlan na drugim kompie. Jak podciągnę antenę yagi i to bardzo silną blisko routera i mam 5 kresek wtedy łączy normalnie.

(bartek jażynka) #3

W sumie to komputer z kartą WLAN nie sprawa dużego problemu, połączenie jest dość stabilne tylko ten komunikat wyskakuje.

Większy problem jest właśnie z moimi telefonami, mianowicie 2x Samsung Galaxy Pro.

(Chudzik666) #4

U mnie Wi-Fi na telofonach htc i nokia i na lapku działa bezproblemowo tylko ten pc z kartą wlan asusa nie chodzi stabilnie i stąd moje podejrzenia.

(bartek jażynka) #5

Nie no to więc odpada... Szukam opcji wzmocnienia sygnału i nie mogę znaleźć, bo pamiętam że w TP-Linku była opcja dotycząca mocy sygnału WIFI (high, medium, low). Jeżeli ktoś ma podobny sprzęt proszę o pomoc w nakierowaniu.

(Chudzik666) #6

Ten asus ma antenę o zysku 5 dBi nie powinno być takich dużych strat na sygnale na taką odległość, albo ściany tak mocno tłumią sygnał, albo router jest uszkodzony.

(bartek jażynka) #7

To chyba jednak wygląda bardziej że to ściany albo jakieś zakłócenia, ale jeżeli zakłócenia to od czego?

No bo uszkodzenie routera odpada, to już drugi model, i to z innej firmy który ma te same objawy.