Nowy router i mac spoofing - czy może nie działać?

Witam,

Pokrótce sprawa ma się tak: kupiłem sobie nowy router (stwierdziłem, że wifi w domu by się w końcu przydało) i właśnie dzisiaj do mnie dotarł. Chciałem go więc od razu wypróbować, ale teoretycznie nie było to możliwe, gdyż mój dostawca internetu korzysta z weryfikacji adresu MAC przy przydziale adresu IP. Więc niestety muszę czekać do jutra, aby zadzwonić i załatwić zmianę adresu MAC.

Włączyłem jednak router i sprawdziłem, czy działa (kupiłem go bowiem na Allegro), po czym przystąpiłem do wstępnej konfiguracji. Zauważyłem przy tym opcję MAC spoofingu, więc postanowiłem ją wykorzystać (kiedyś już w innym routerze korzystałem z klonowania MAC, to działało). No ale niestety internetu nie ma :frowning:

Wygląda to tak: mogę pingować mój adres IP, bramę domyślną, a nawet serwery DNS mojego dostawcy neta. Ale żadnych zewnętrznych adresów pingować już się nie da. Zgaduję więc, że po prostu w tym przypadku MAC spoofing nie działa tak jak tego oczekiwałem z powodu zastosowania przez mojego dostawcę jakichś zabezpieczeń. Tylko nie jestem pewien, czy takie zabezpieczenia w ogóle istnieją, a w internecie ciężko na ten temat znaleźć informacje, więc pytam tutaj. Głównie z ciekawości po prostu, a także chcę wykluczyć jakiś problem z routerem bądź ew. nieumiejętność konfiguracji :stuck_out_tongue:

Skoro możesz pingować urządzenia dostawcy to klonowanie MAC się udało bo inaczej byś nie pingował.

Czy ping 212.77.100.101 idzie?

Jak tak to ustaw ręcznie w routerze adresy DNS na 194.204.152.34 / 80.50.50.50

Temat do zamknięcia, sprawdziłem jeszcze raz na starym routerze dokładnie przez telnet oraz ifconfig i jednak nie wpisałem ten MAC co potrzeba. A konkretnie cały problem się rozchodził o zmianę jednej cyfry xD Ale bez poprawnego MACa i tak mogłem pingować adresy dostawcy neta, tylko “nie wypuszczało” mnie na zewnątrz, do internetu :slight_smile: