Nowy router Neostrada

Czy ten wynalazek będzie działa z neo DSL-AC88U|Routery modemowe|ASUS Polska

Będzie działać.
Nie chcesz czegoś nowszego? Router obsługuje 802.11ac (nie ma nowszego ax) i wszedł na rynek w 2017 r.

Chętnie obejrzę nowe modele jak masz coś konkretnego na myśli podlinkuj proszę

Jakie masz parametry połączenia (prędkość łącza)?

Czy planujesz i czy jest możliwość podłączenia światłowodu?

To samo z urządzeniami, „klientami” sieci. Czy wszystkie są w stanie korzystać z wifi6, ax?

Poorienituj się w tym na spokojnie, a chodzi tylko o to, żeby nie kupować czegoś na wyrost, itd.

Co do łącza
Co do urządzeń wifi
3 telefony
Samsung A12
Samsung A71
Motorola E6
Do tego telewizor Samsung
Ja zamierzam wymienić telefon czyli a71 Reszta zostaje jak będzie coś na wyrost ale nie 5000zł
To niech leży i czeka Zależy mi na dobrym zasięgu wifi. I takim przyzwoitym interfejsie użytkownika bez pierdyliarda opcji. Dlatego patrze w stronę Asusa.
Mój obecny routurer to Asus DSL-AC55U Problem jest taki że w cudowny sposób po zakończeniu gwarancji zaczął żyć własnym życiem.
Dlatego szukam czegoś nowego Jakby się udało żeby fabrycznie miało to „coś” więcej niż 4 porty to byłoby świetnie.
I dla świętego spokoju napisze że mam w szafie jeszcze na wszelki wypadek liveboxa 2,0 3,0 nie chcieli dać za wolne łączę
Mała dopiska padło pytanie o światłowód Chciałbym ale mieszkam na wsi w takim miejscu że prędzej osiwieje niż światła się doczekam. Odpowiadając na kolejne pytanie w najbliższej dekadzie nie planuje przeprowadzki

Jeśli chcesz mieć dobry zasięg w dużym domu to lepiej sprawdzi się kilka routerów/access pointów postawionych w różnych miejscach. Najlepiej połączonych kablem. Żaden pojedynczy tego nie załatwi.
Najlepiej jakiś system mesh (np. Netgear Orbi), ale to chyba szkoda inwestować przy takim łączu.
Ewentualnie któryś z systemów PowerLine o ile da radę.

Pytanie czy zależy Ci też na prędkości samej sieci lokalnej (bo np. kopiujesz duże pliki pomiędzy komputerami), czy korzystasz z WiFi jedynie do internetu.

No właśnie szkoda a coś lepszego niż mam obecnie czy poprostu wymienić ten mój na nowy egzeplarz