Nowy router / polepszenie wifi

Witam chciałem się zapytać bo aktualnie mam router tp-link wr 340 54mbps i czy moge wymienić ten router na nowy tp-link wr841 300mbps i czy ta wymiana mogła by polepszyć moją wifi sieć ponieważ miewam lagi i nie umiem korzystać normalnie z laptopa. A jeżeli wymiana by nie pomogła prosiłbym o inne wskazówki. Dziękuje pozdrawiam

Jak g… dostawca to nawet  najlepszy router nie pomoże. Kto jest  twoim providerem, jakie masz łącze o jakiej przepustowości. Może na laptopie  masz jakiś syf  który  blokuje łącze.

Wróżek na forum brak, jeszcze na wakacjach :wink:

Adrianie, jak wspomniał @fiesta, problem może być z dostawcą a nie z Twoim routerem. Zacznij od prostej rzeczy:

  • wyłącz wifi w laptopie (to ważne),
  • podłącz się do routera kablem.
    Wtedy będzie wiadomo, czy problemem jest wifi, czy sam dostawca.

Jeśli zmieniać to na coś lepszego niż kiepski TP link z 32MB ram. 

Jeśli na kablu wszystko działa idealnie to proponuje zmienić kanał w Routerze.

Możesz to sprawdzić programem inSSIDer ,w najnowszej wersji jest niestety płatny ,ale znalazłem dla Ciebie starszą darmową wersje ,program jest banalny w obsłudze więc sobie poradzisz ,różnice między wersją komercyjną a darmową są minimalne ,płatna sugeruje jaki kanał powinieneś wybrać ale wystarczy obserwacja wykresu a odpowiedź okaże się oczywista , jeśli zbyt wiele sygnałów na siebie nachodzi wtedy siada i transfer i jakość  musisz po prostu znaleźć wolny kanał, lub  najmniej eksploatowany przez okolicznych użytkowników ,jak już namierzysz takowy zaloguj się do routera i zmień kanał na wcześniej wybrany ,jak to dokładnie zrobić znajdziesz na stronie producenta swojego Routera.

  a tu masz link do programu : http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html