Nowy router + wag200g-eu jako modem + kilka pytań

Witam serdecznie. Posiadam telewizor Sony ex-720, który łączy się przez wi-fi z routerem wag200g-eu. Gdy chce odtworzyć jakiś filmik z telefonu neo V (serwer udostępniający pliki multimedialne, tel łączy się przez wi-fi) to te filmiki się tną (są to filmiki w hd 720). Kumpel stwierdził, że to wina routera, że niby już stary itp i żebym sobie zakupił jakiś nowy router z “mimo” czy coś takiego. Czy faktycznie problemem może być mój trochę leciwy router? Ale ok pomyślałem, że poszukam sobie nowego routera bo może by mi się udało rozkminić to całe dlna i by była fajna sprawa z czegoś takiego, więc zacząłem sobie szukać nowego routera, wybór padł na Asus RT-N56U. Tylko, że jest jedna lipa - nie posiada on wbudowanego modemu. Czy w takim razie dobrze by to działało, gdyby wag200 służył jako modem, a tego Asusa bym podłączył do niego? I jeszcze takie ostatnie pytanie mam. Ten Asus posiada 2 porty usb dzięki którym można udostępnić sobie zawartość dysku itp. Czy gdy podłącze do tego Asusa dysk z filmami itp to rozumiem, że ten mój telewizor odtworzy tylko i wyłącznie te formaty które jest w stanie odtworzyć np przez swoje gniazdo usb? Tak samo jest w przypadku gdy stworze sobie serwer dlna? Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

nie słuchaj bzdur to wina telefonu ( słaby procesor i mało pamięci ) a nie routera WAG 200 G jest jednym z lepszych routerów jakie miałem