Nowy router wi-fi do kablówki do 150 zł

Hej,

A nie zmienił Ci się adres IP telefonu, bo rozumiem, że przenoszeniem plików po FTP’ie zajmujesz się, gdy i komputer i telefon są połączone do sieci domowej, tak?

Czy przy tych ustawieniach sieci, jakie pokazałeś, telefon nie łączy się z WiFi - ten stary oczywiście? Jeśli tak, to może za mocne szyfrowanie jest ustawione - chodzi oczywiście o WPA2-Personal.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Co do tego ftp i telefonu pomogła aktualizacja Total Commandera. Teraz jest jak dawniej. Poprzednio działało również ze starszą wersją Total Commandera.

Jakbym miał strzelać to problem zapewne nie polegał na wymianie routera tylko nad że w międzyczasie telefon mi się zaktualizował i zapewne po tym nastąpiła jakaś niezgodność między nim [zapewne dali nowszą wersję eksplorator] a starszą wersją Total Commandera. To taki mój pomysł, bo pewności nie mam dlaczego tak było.

A wracając do routera już go chyba opanowałem. Działa serwer plików i jakość wi-fi się poprawiła jak przestawiłem go w inne miejsce do innego pomieszczenia [praktycznie wyciągam tyle ile mam w umowie z MM w dwóch pomieszczeniach w których mnie najbardziej zależało i to nawet bez użycia 5 Ghz] . Teraz stoi około 1-2m od TV za jedną ścianą. Teraz co prawda wi-fi działa słabo w gabinecie z komputerem ale jego podłączyłem kablem z routerem (przez sieć elektryczną).

Hej,

Bardzo prawdopodobne, że to właśnie aktualizacja była winna wspomnianemu zachowaniu.

Super! :slight_smile:

Pozdrawiam,
Dimatheus