Nowy serwer pod bazę forum

Chyba przyda się jeszcze nowszy, bo dzisiaj ledwo ciągnie :wink:

Chyba u Ciebie, u mnie wszystko działa jak żyleta.

:slight_smile:

Teraz śmiga, ale o 21:31 ledwie zipało.

te forum wyjątkowo dobrze chodzi w porównaniu z innymi

Zgadza się.

Fakt, że w godzinach szczytu się przycina, nie musi aż tak źle świadczyć o serwerze , ale tak dobrze o popularności :wink:

to pewnie ze ASP.NET jest obiektem takze dla serwerów

Nie zbyt szybsze forum ale gratuluje przeniesienia

active server pages .net 3.5 to nowa wersja asp.net czyli następca wersji 2.0, 3.0.

Łatwo krytykować, prawda?

prawda

coraz więcej błędów w forum…

Przynajmniej te inwestycje to wam się zwracają ?

tak inwestycje administratora forum zwracają się na serwerze http.

Od razu się tutaj dopiszę.

Dawno nie zaglądałem na to forum, lecz wczoraj jak odwiedziłem i dzisiaj również, to mam wczytywanie strony od 2 do 5-7 sekund… Przedtem bez logowania forum chodziło niesamowicie szybko, teraz znacznie wolniej…

Połączenie z internetem mam 1,5mbit, wszystkie inne strony mają dobrą szybkość. Tylko nie pytajcie się jaki mam zasilacz :slight_smile:

Wydaje mi się, że to dlatego, że w 2005 roku był mniejszy ruch na forum, poza tym wtedy forum stało na phpBB2, które jest mniej zasobożerne. Problemy z wydajnością (które wydaje mi się że spowodowały konieczność wymiany serwera) zaczęły się po update’dzie do phpBB3.

Dokładnie, phpBB3 z własnego doświadczenia wiem, że może nieźle obciążyć forum. Więcej kodu, więcei plików, to prostu jest większe w porównaniu do phpBB2, gdzie było mało dodatków i możliwości.

Mogę już przeglądać z pełną szybkością forum :slight_smile: