Nowy serwer pod bazę forum

Wczoraj wieczorem i dzisiaj rano można było zauważyć dwie krótkie, góra kilkuminutowe przerwy w dostępie do forum. Było to związane z przeniesieniem bazy na nowy serwer, co zakończyło się sukcesem. Miło mi zatem poinformować, że bazę forum obsługuje teraz bardzo wydajny serwer INTELa - 2xQuadCore2Ghz, 4GB RAMu z wysokoobrotowymi (15 kRPM) dyskami SAS pracującymi w trybie RAID1. Powinno to naprawdę bardzo znacznie wpłynąć na prędkość działania forum, szczególnie w godzinach wysokiego obciążenia, dodatkowo dzięki RAIDowi wasze posty powinny być bezpieczniejsze w przypadku ewentualnej (odpukać) awarii.

Oto zrzut ekranu z okienka monitorującego wydajność naszego nowego potworka :wink:

post-42304-1385653401942_thumb.png

:o =D>

To jest postawione na Windows Server 2008 czy 2003?

W zasadzie ten screen wystarczyłby do tego by się zorientować :slight_smile: Na Windows Server 2008.

Nie trzeba screnna, 2003 nie obsłużył by dwóch 4 jajowych procków.

A czemu nie Linux?

Bo nie potrafi obsługiwać jednocześnie PHP i ASP.NET, MySQLa i SQL Servera :slight_smile:

SQL Server nie potrafi obsługiwać Exchange Server

A no chyba że tak :slight_smile:

A Linux potrafi w ogóle obsługiwać ASP.NET?

Mono? Może nie w pełni, ale potrafi.

Nie znam się na Windowsach serwerowych więc zapytałem, kto pyta nie błądzi.

ASP.NET jest tylko dla systemu Microsoft Windows

http://channel9.msdn.com/ShowPost.aspx?PostID=350849

Jak widać nie tylko M$ windows :smiley:

ASP.NET nie da się uruchomić w starszych Windows.

Ja dodam tylko do tego co napisał TomekB, że dzięki temu już niedługo można spodziewać się też kolejnego… Polowania na licencje :o :wink:

tym przykładem widać jak opanowało świat oprogramowanie firmy Microsoft że niektórych rzeczy nie wyobrażamy sobie bez jej produktów robić, że jest niezbędne

Oj że to na dzień dzisiejszy nie jest dostępne np. na Linuksa nie znaczy że za 3 miesiące dalej nie będzie :stuck_out_tongue:

no ok tylko że na razie czasami jesteśmy ubezwłasnowolnieni od komercyjnego oprogramowania

Co nie znaczy że forum na oprogramowaniu Microsoftu nie chodzi sprawnie.