Nowy sposób na infekcję -UWAGA!

(Robroyski) #1

przed chwilą odebrałem telefon.Rozmowa miała miejsce po angielsku a mój rozmówca mówił z wyraźnym amerykańskim akcentem. Przedstawił się ładnie i wymienił nazwę firmy z której dzwoni (niestety nie zapamiętałem jej ) Nazwa była na tyle wyszukana i poważna ,że sam jej dźwięk powodował koncentrację uwagi . Była to oczywiście firma zajmująca się bezpieczeństwem w sieci i licencjonowanym partnerem Microsoft .

Pierwsze pytanie -czy mój komputer w tej chwili jest włączony

odp-Tak

Ile programów jast aktywnych ,bo oni widzą ,że mój PC rozsyła programy szpiegujące i wirusy

odp-żaden

-No właśnie ,te które oni widzą to działają w sposób ukryty .Jaką ja mam wersję windows i czy wczoraj wieczorem komputr był włączony ?

no dobra na tym etapie -zaskoczenie,ale szybko oprzytomniałem ,więc przechodzę do delikatnego kontrataku

-nie używam windows ,kłamę gładko ,zakładając ,że jak on tyle wie to powinie wiedzieć jaki system używam .

chwila ciszy w słuchawce i kontynuacja

-to nie ważne co używasz ,my wiemy ,że rozsiewasz wirusy i chcemy ci pomóc rozwiązać ten problem .Na klawiaturze wybierz kombinację....( tu niedosłyszałem jaką kombinację )

Już było trochę za wiele ,szczególne ,że jankes poprosił mnie o wejście na stronę jego firmy w celu udzielenia mi manualnej pomocy w usuwaniu zagrożeń.

Dotarło do mnie o co biega w tym triku !

Zapytałem wprost jaki jest mój IP adres ,gość zbaraniał i po chwili podał mi ten adres licząc na to ,że i tak nie znam go na pamięć .Podziękowałem za ofertę pomocy ,mówiąc ,że dam radę sam ,ale szkoda ,że nie poprosiłem go o ten adres jego strony ,bo przynajmnie wiadomo by było ,gdzie nie wchodzić .

Uważajcie to próba infekcji waszego komputera przez .....telefon ,gdy rozsiewasz wirusy twój dostawca na pewno cię odetnie od netu bez powiadomienia telefonicznego ,czego kiedyś doświadczyłem

(Tomek Matz) #2

Z jakiego numeru telefonu dzwonili ?

(MaRa) #3

Do Polski zadzwonił i mówił po angielsku :?:

Może jeszcze zadzwonił na komórkę w Tak-Taku 8)

(Robroyski) #4

To było połączenie na domowy . W UK istnieje możliwość sprawdzenia numeru z jakiego było ostatnie połączenie pod warunkiem ,że numer nie jest zastrzeżony . Ten był !Zadna firma na świecie ,nie zastrzega swojego numeru !

(Cedar) #5

W Polsce i większości miejsc na świecie też jest taka możliwość http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/tel ... F.portal14

Mylisz się, tylko w Polsce tysiące firm i firemek ma zastrzeżone numery, zwłaszcza te, które dzwonią ze spamem reklamowym.

(slawex1983) #6

Może po prostu jakiś znajomy chciał cię nabrać.