Nowy sprzęt a zasilacz ? pomocy

Witam wszystkich Formowiczów chciałbym uzyskać porady na temat zasilacza jaki powinienem zakupić do nowych części które już zamówiłem z góry dziękuję za odpowiedzi . oto spis części

++procesor Pentium Dual Core E5200 Wolfdale

++płyta główna Abit I-N73H ( proszę zwrócić uwagę na 8 pionowe złącze zasilania przy wyjściach ps/2 (myszki i klawiatury) czy należy to złącze podłączać bo gdzieś czytałem że to jest złącze “serwerowe” czy jest do tego jakaś przejściówka czy ktoś sie z tym spotkał ?? proszę o rady

++pamięć Kingston 2GB DDR2 800 MHz

++grafika GIGABYTE ATI HD4550 512 MB DDR3

++2 dyski ATA/IDE , nagrywarka DVD na SATA i to by było na tyle z części które coś dużo ciągną z zasilacza .

bardzo dziękuję za zainteresowanie i odpowiedzi.

Miałem podobny problem. Czytałem, że wystarczy podłączyć tam standardowe 4 piny. Jednak dla pewności kupiłem zasilacz ze stosowną wtyczką 8 pin.

Ja mam złącze 8 pinowe i spokojnie jade na 4 pinach :wink: tylko ze na mojej płytce jest 8 faz zasilania a u ciebie 4 więc po co 8 pinowe wejście to nie wiem.

Coś takiego spokojnie uciągnie Modecom (nie Feel) 350W/400W, jeżeli chcesz cos lepszego to np. OCZ 500W rev. 2. Tym złączem 8 pinowym się nie przejmuj po prostu wkładasz w nie odpowiednią wtyczkę 4 pinową i jedziesz dalej.

Zmiana planów najlepiej będzie jak zakupisz 400 W model zasilacza z wysoką sprawnością i co najważniejsze niewygórowaną ceną http://www.gral.pl/preview/Seasonic/Zas … 80_08.html.