Nowy sprzęt - brak obrazu, żadnych dźwięków z głośniczka etc

(Inferno Pl) #1

Witam,

otóż udało mi się skompletować prawie cały komputer, tylko teraz po złożeniu coś nie śmiga. Konkretnie wszystko się włącza, słychać, że dysk i cd-rom pracują, wszystkie wiatraki działają, diody od zasilania się świeca - ale zero obrazu na monitorze no i diody na klawiaturze też się nie świeca. Podłączałem głośniczek z innej obudowy (sprawny na 100%) i brak jakiegokolwiek pikania. Sprzęt:

Gigabyte GA-EP35-DS3L (używana)

e2160 (używany)

Amacrox AX450 (nowy)

Patriot LLK 2x1Gb 1000mhz (nowe)

GF 7900GS w celach diagnostycznych (karta ojca, sprawna też na 100%)

Dodam jeszcze, że komputer włącza się, chodzi około 10-15 sekund, po czym następuje reset i komputer dalej chodzi. Resetowanie biosu zworką też nie pomogło. Jakieś pomysły co może być nie tak, czy reklamować płytę/procka?

Z góry dzia za pomoc!

(Bartaz10) #2

zmień na inne ramy (wydaje mi się, że za szybkie), lub spróbuj wsadzić 1 kość i próbuj do innego slotu, też tak miałem identyczny problem wsadziłem 1 kość i komp ruszył, później obydwie tylko do czerwonych slotów i bylo ok, w żółtych komp nie ruszał tak jak u ciebie. Napisz czy jest ok

(Inferno Pl) #3

Niestety nie pomogło, próbowałem obu kości w każdym slocie, resetowałem też bios baterią i nic. Płyta nie piszczy nawet po uruchomieniu bez pamięci... Inne rady?

(Bartaz10) #4

inne pamięci spróbuj włożyć np. 800MHz

(Inferno Pl) #5

Mhm... tylko nie specjalnie mam je skąd wziąć...

(hevet) #6

Podpiąłeś dodatkowe zasilanie do procesora?Tak samo do karty graficznej o ile jest potrzebne?

(Inferno Pl) #7

Wszystko jest podpięte (dodam. że nawet tak jak powinno).

(Emilmlo) #8

:x

Jak masz dawać takie rady to lepiej nic nie pisz, większa częstotliwość ramu nie ma tu nic do gadania, bo jeśli płyta nie obsługuje szybszych pamięci niż 800MHz a wsadzisz pamięci 1000MHz to płyta spowalnia je automatycznie do 800MHz a wtedy problemu z uruchomieniem kompa nie ma.

(Inferno Pl) #9

Żadnych innych pomysłów?

(hevet) #10

Używany procesor,używana płyta główna jesteś pewien,że te podzespoły są sprawne?

(Inferno Pl) #11

Jezus...

(Inferno Pl) #12

Swoja drogą to właśnie stwierdziłem, że procek był po BSEL mod'zie (2 piny są połączone lutem). Jest szansa, że to właśnie dlatego płyta nie chce z nim działać czy po prostu jechać kolesia za sprzedanie padniętego procka?

(mati75) #13

Sprawdź czy karta graficzna dobrze siedzi w porcie

(Inferno Pl) #14

Jezus Maria - umiem złożyć komputer, takie rzeczy jak włożenie karty graficznej nie do góry nog... chłodzeniem w górę nie są dla mnie zbyt trudne, a i zawsze sprawdzam kilka razy czy wszystko dobrze przylega zanim włączę komputer. Mam problem trochę innej natury niż banały i dlatego szukam pomocy.

(hevet) #15

Jeżeli "koleś" nie poinformował Cię o tym,że robił kombinacje z procesorem to mu go oddaj.Całkiem możliwe,że przez to komputer nie działa,nie zdziwiłbym się,że gdyby procesor był uszkodzony.Kupowałeś na allegro czy od jakiegoś znajomego?

I nie denerwuj się jak ktoś zadaje pytanie żebyś docisnął np. kartę graficzną itp.,to nie są złośliwe pytania ani nie mają uderzać w Twoje umiejętności.Niedawno czytałem post,w którym komuś po wymianie ramu komputer nie chciał się uruchomić a rozwiązanie okazało się błahe,po prostu za słabo je docisnął.

(Inferno Pl) #16

Procek jest z allegro. Problem taki, że ojciec już dał kolesiowi komentarz pozytywny zanim miałem okazję go zobaczyć... ehh, no nic, będę do gościa dzwonił - może coś z tym załatwię. A jak nie to 150 zł w końcu aż taki majątek nie jest.

A i nie denerwuję się - rzadko biorę takie rzeczy do siebie. :wink: Po prostu kiedy dajmy na to składam komputer to przez uruchomieniem stosuję się do swojego rodzaju algorytmu (ostatnio popularne u mnie słowo) - sprawdzić kable, docisnąć wtyczki i karty/pamięci, sprawdzić czy każdy radiator dobrze przylega etc. Także o takich rzeczach nawet nie piszę na forum, bo wydaję mi się zbyt oczywiste. ;p

Pozdrawiam!

(hevet) #17

Jeżeli na aukcji nie było podane,że procesor był poddawany modyfikacjom to sprzedany towar jest niezgodny z opisem.