Nowy sprzęt do komputera do 2 tyś

Cześć, to mój komputer:

Win 7 64 bit Home Premium

6 gb RAM

Intel Core i3 CPU 530 @   2,93 GHz

-Nvidia GeForce GTX 650 Ti

Kilkanaście miesięcy temu zakupiłem wiedźmina 3.Na tym komputerze gram na niskich/średnich wymaganiach,przy 25-30 FPS. Co proponujecie do niego dokupić, tak do 2 tyś zł,aby taki wiedźmin, normalnie i płynnie dało się grać na wysokich? Czy za 2 tyś lepiej już kupić konsole,niż dokładać do tego PC. Z góry dzięki!

[quote=“Xeshey, post:1, topic:521901, full:true”]
Cześć, to mój komputer:

Win 7 64 bit Home Premium

6 gb RAM

Intel Core i3 CPU 530 @ 2,93 GHz

-Nvidia GeForce GTX 650 Ti

Kilkanaście miesięcy temu zakupiłem wiedźmina 3.Na tym komputerze gram na niskich/średnich wymaganiach,przy 25-30 FPS. Co proponujecie do niego dokupić, tak do 2 tyś zł,aby taki wiedźmin, normalnie i płynnie dało się grać na wysokich? Czy za 2 tyś lepiej już kupić konsole,niż dokładać do tego PC. Z góry dzięki!
[/quote]Cześć,
trochę mało danych podałeś. Trzeba parę rzeczy domniemywać. Na przykład: jaki dokładnie zasilacz, jaka płyta główna (wiem tylko, że na 1156), jaki monitor, jakie gry oprócz W3?

Do około 2000 zł: g4560, H110m (+aktualizacja BIOS), DDR4 2400 MHz 2x4GB, 1050 Ti 4GB Zotac Mini (+rejestracja na stornie producenta = 5 lat gwarancji) lub lepiej znacznie szybszy, ale używany GTX970 do 800 zł, Zalman Z3, HDD ze starego komputera na magazyn, SSD Transcend SSD370 128GB na system i ulubione aplikacje (w tym aktualnie ogrywane tytuły), zasilacz Corsair VS450. W morele i Esc.pl są kody promocyjne na złożenie sprzętu i wysyłkę.

Z konsolami też zdarzają się spadki klatek. Na szczęście PS4 pro ma silniejsze podzespoły i potrafi działać szybciej od starszych wersji, więc jeżeli preferowałbyś konsolę, to właśnie PRO bym polecał.

W opcji budżetowej - której nota bene nie polecam - można wziąć jakąś wysoko taktowaną I5 lub Xeona. To byłaby pierwsza część do wymiany. Następnie grafika. Może być któraś z zestawu podana wyżej albo używany gtx960 do 400 zł. Po wymianie CPU i GPU powinno być płynnie, stałe 34-40 klatek na high z wyłączonymi efektami na włosy. Trzeba byłoby zbadać, czy zasilacz, który posiadasz wystarczyłby do napędzenia nowych bardziej prądożernych podzespołów. Stary dysk może być odpowiedzialny za czkawki animacji lub wolniejsze doczytywanie, więc na koniec dokupiłbym jeszcze SSD.

PS
W część nowych gier na innym systemie niż Win10 nie zagrasz. Na razie jest to parę tytułów, ale warto o tym wiedzieć.

Czyli jakie pieniądze,należałoby przeznaczyć? Do 3 tyś? I z racji tego co napisałeś,że nowe gry bedą wychodziły na Windows 10 (na który nie mam zamiaru się przesiadać), to lepiej kupić konsole?

[quote=“Xeshey, post:3, topic:521901, full:true”]
Czyli jakie pieniądze,należałoby przeznaczyć? Do 3 tyś? I z racji tego co napisałeś,że nowe gry bedą wychodziły na Windows 10 (na który nie mam zamiaru się przesiadać), to lepiej kupić konsole?
[/quote]Zaletą grania na PC jest niewątpliwie wolność wyboru. Możesz grać na kompie słabszym lub lepszym pozwalającym na ustawienie lepszej grafiki.
Konsole też mają swoje zalety, ale IMHO wady je dyskwalifikujące, chociaż część z nich zaczyna migrować na cały rynek.
Na razie i pewnie przez dłuższy okres czasu gry tylko na Win10 to głównie produkcje MS, który próbuje tym zabiegiem promować nowy system. Z pamięci przychodzi mi Quantum Break i nowe Gears of War. Ogólnie chyba da się je policzyć na palcach jednej ręki. Zresztą musiałbyś kupić Xboxa, żeby w nie pograć, a moim zdaniem PS4 ma lepsze gry na wyłączność: ot, choćby takie Uncharted lub The Last of Us.
Następną marchewką lub raczej batem dla graczy ma być dx12 dostępny tylko na tym systemie, lecz gier tylko i wyłącznie na to API praktycznie nie ma i jest to pieśń przyszłości.
Z zakupem PC za >3000 zł poczekałbym do kwietnia/maja na nowe tańsze procesory AMD tj. Ryzen. Obecnie w tej kwocie i5-7500, 1060 6GB (Palit Jetstream) lub rx480 8GB (MSI Gaming lub XFX GTR) się kupuje.