Nowy sprzęt i od razu ZONK ! - przy instalacji

Od dni kilku jestem posiadaczem:

LG E510-L-APRAY Intel® Pentium® Dual-Core Processor 1.73GHz

T2370/1MB/FSB 533MHz

15.4" WXGA(1280x800) FineBright

HDD 160GB(5.4K)

DDR2 2GB 667

Vista Home Premium

Fabrycznie była zaistalowana tam Vista Home Premium, jednak poprzedni właściciel lapt nie był do niej przekonany i oczywiście zainstalował XP.

Chcąc przywrócić poprzedni, fabryczny stan, włożyłe płytkę z VIstą i rozpoczą cię proces instacji. NIc nie przestawiałem w biosie, bo nie koniecznie wyszłoby to na dobre :slight_smile:

Cały proces przebiega zawsze bezproblemowo, krok po kroku, jest informacja że proces instalacji wykonany prawidłowo, na koniec tradycyjnie pojawia się informacja że nastąpi restart kompa, jednak po restarcie i ponownym uruchomieniu komputera ekran jest czarny i nic się nie pojawia, jedynie w górnym, lewym rogu pojawia się podkreślnik _ który ciągle “miga”

NIc dalej się nie dzieje. W czym może być problem? Pomóżcie dla laika.

THX

Płytka z Vistą to płytka instalacyjna czy recovery? Jeżeli recovery, to prawdopodobnie nie instaluje Ci bootloadera do MBRu i stąd ten problem. Masz dwa wyjścia:

  1. zainstalować system z normalnej płyty instalacyjnej;

  2. znaleźć kogoś z identycznym laptopem i skopiować od niego MBR, a następnie wgrać go na swój dysk.

Miałem kiedyś podobny problem i zrobiłem to drugim sposobem i zadziałało (warunkiem było utworzenie układu partycji jaki był w oryginale).