Nowy sprzęt i spadek fps w grach

Witam.

Nie tak dawno postanowiłem wymienić w swoim komputerze parę części(karte graficzna, pamięć ram, płytę główną i procesor)

Niestety po wymianie części nie mile się zaskoczyłem gdyż komputer nie chodzi tak jak bym sobie tego życzył

Procesor: ADM Phenom II X4 965 Processor 3,4

Pamięć: 4Gb

Karta graficzna :Radeon 7750 hd 2Gb

Płyta główna: GA-78LMT-S2 (rev. 1.1)

Przy grach takich jak Assasin Creed 3, Battlefield 3 czy Wiedzmin 2 grać moge jedynie an najniższych ustawieniach graficznych przy czym np w assasinie wyciagam i tak 20-30 fps (max)

Moje pytanie jest następujące

Czy po prostu mam zbyt wygórowane mniemanie o swoim sprzęcie czy coś jest nie tak, wydaje mi się, że przynajmniej na średnich te 30 fps powinno być.

Nie wiem czy powininem coś z tym robić czy wyszystko jest tak jak powinno

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Wersja DDR3?

Jeżeli tak to straciłeś 20-30% wydajności względem wersji referencyjnej z GDDR5.

Jednak karta wciąż powinna wystarczać do komfortowego grania na średnich detalach.

Jaką posiadasz wersję sterownika?

Czy komputer się nie przegrzewa w trakcie grania?

słaba karta jak do gier za dużo od niej wymagasz, na jakiej grasz rozdzielczości? po jej zmniejszeniu będzie spory skok fps

Komputer chodzi cichutko i nie nagrzewa sie

grafika ddr3

rozumiem ,że karta graficzna nie jest najlepsza ale ja też cudów od niej nie oczekuje :slight_smile: chciałbym konfortowo zagrac na tych low/medium detalach ale jednak się nie da.

sterowniki

http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonaiw_win8-64.aspx

Test 3dmark

3dmark

3DMark ScoreP2420

Graphics Score2288

Physics Score3904

Combined Score2129

3DMark Score2420.0

Graphics Score2288.0

Physics Score3904.0

Combined Score2129.0

Graphics Test 19.47

Graphics Test 211.0

Graphics Test 313.7

Graphics Test 47.53

Physics Test12.4

Combined Test9.9

Default settings used Yes

Screen width1280

Screen height720

MSAA sample count1

Texture filtering modeTrilinear

Max anisotropy1

Tessellation Detail5

Max Tessellation Factor10

Shadow Map Size5

Shadow Cascade Count4

Surface Shadow Sample Count16

Volumetric Illumination Quality5

Ambient Occlusion Quality5

Depth Of Field Quality5

Windowed modeOff

Vertical syncOff

Triple bufferingOff

WireframeOff

Color saturation100%

podczas testu liczba fps wynosiła 3-15 fps

chcesz mieć więcej fps kup lepszą grafikę nic więcej się tu nie poradzi

lolqu , wszystko zależy od rozdzielczości ekranu, na której grasz. Twoja karta powinna w miarę dobrze działać na rozdzielczości 1366x768, po wyłączeniu niektórych elementów (antyaliasing, PhysX) i ograniczeniu ustawień innych (cienie, tekstury, itp. - na średnie). O wyższych rozdzielczościach raczej zapomnij. Dla porównania: niedawno zapuściłem test wbudowany w Mafię II na niepodkręcanej Gigabyte GTX 650 OC 1GB, która jest nieco wydajniejsza od twojej 7750 i w rozdzielczości 1366x768 średnia ilość fps wynosiła 33-34. Jednak to był chyba wyjątkowo dobry egzemplarz, bo słyszałem że inni uzyskują na tej karcie i w tym teście ok 30-32 fps.

czyli gigabyte 650 oc 1gb sprawuje sie lepiej od mojej 2g ? przykre… snif…

W każdym razie dziękuje za pomoc, może jeszcze polecicie jakąś karte w rozsądnej cenie?

Wielkość pamięci zamontowanej na karcie ma znaczenie dopiero przy wyższych rozdzielczościach (o ile karta jest odpowiednio wydajna). Do w miarę komfortowego grania w fullhd (przy niezłych innych ustawieniach) potrzeba przynajmniej GTX 650 Ti Boost (szyna 192 bit) lub jej odpowiednika wśród Radeonów (chyba 7850 ale nie jestem pewien). GTX 650 Ti 2GB (bez OC), ze względu m. in. na szynę okrojoną do 128 bitów, nie zawsze da radę (w teście z Mafii II, przy podobnych ustawieniach j.w. uzyskiwał średnio (korekta:) 37-39 fps).

Dodane 12.09.2013 (Cz) 13:07

Testy, o których mowa wyżej, były robione na następującym sprzęcie:

procesor: Intel i5 3470 3,2 GHz

Płyta: Gigabyte GA-B75M-D3H

Ram: 2x4 GB Kingston 1600 XMP (dokładnego modelu nie pamiętam)

Dyski - System: SDD Corsair 240 GB + WD 500 GB Blue SATA 3

Monitor: Samsung SyncMaster 19" (max 1366x768)

W najbliższych dniach będę miał możliwość przetestowania na tym sprzęcie Gigabyte GTX 650 Ti Boost. Jeśli jesteś zainteresowany wynikiem (i Moderator nie będzie miał zastrzeżeń), to dodam info o wynikach w tym wątku.

Na koniec ciekawostka - rok temu na nieco lepszej płycie GA Z77 DS3H, z procesorem i5 3570K, ram identyczny, uzyskiwałem w tym teście średnio około 40 fps na 550Ti (od Gigabyte’'a) na maksymalnych ustawieniach (z pełnym antyaliasingiem i włączonym Physix) w rozdzielczości 1366x768.

Było by super :slight_smile:

Czekam na wyniki jeśli tylko będzie to możliwe.

Okazało się, że GTX 650 Ti Boost dotarła do mnie już dzisiaj, więc mogę przedstawić wyniki testu z Mafii II.

Na wstępie jedna uwaga - poprzednie testy dla GTX 650 i GTX 650Ti przeprowadzone były z użyciem sterowników w wersji 320.49 pobranych ze strony Nvidii.

Tym razem najpierw zainstalowałem sterowniki z płyty dołączonej przez Gigabyte (wersja 314.22) - wyniki:

  • przy użyciu ustawień, jak w poprzednich testach (1366x768, wyłączony antyaliasing, PhysX - średnie lub niskie) - średnio 55-56 fps

  • przy włączonych wszystkich opcjach na full i rozdzielczości 1366x768 - średnio 39-40 fps.

Następnie zainstalowałem sterowniki pobrane ze strony Nvidii (320.49 - czysta instalacja). Wyniki:

  • przy użyciu ustawień, jak w poprzednich testach (1366x768, wyłączony antyaliasing, PhysX- średnie lub niskie) - średnio 52-53 fps

  • przy włączonych wszystkich opcjach na full i rozdzielczości 1366x768 - średnio 36-37 fps.

Każda wersja testu przeprowadzona była 10 razy. Nie używałem żadnych ustawień z Nvidia Experience (nawet nie wiem, czy są dla Mafii II).

Potem ponownie zainstalowałem starszą wersję sterownika (tę z płyty Gigabyte’a dołączonej do karty) i wynik znowu był lepszy średnio o 2-3 klatki. Wygląda na to, że starsze sterowniki są minimalnie wydajniejsze (albo Gigabyte coś przy nich majstrował - w co nie bardzo wierzę).

P.S. Sprawdziłem w swoich notatkach, jakie wyniki uzyskiwała GTX 550Ti i okazało się, że pamięć mnie trochę zawiodła - był duży rozrzut w kolejnych testach. Wyniki wahały się od 35fps do 38. Raz na 8-10 testów wychodziło 40 fps.

wracam do tematu ponieważ właśnie zauważyłem coś dziwnego

mianowicie:

Zainstalowałem GTA IV po włączeniu gra nie chodziła tak jak bym tego chciał co mnie oczywiście nie zdziwiło jednak po odpaleniu testu wydajności fps 15-30,

pod koniec testu pokazało ,że:

zużycie procesora : 42%

zużycie pamięci ram: 72%

zużycie pamięci GPU: 41%

Czy da się coś zrobić żeby zużycie tego wszystkiego było lepsze co za tym idzie gra by nie klatkowała na moich ustawieniach???

Sterowniki nie muszą być wydajniejsze, nowsze mogą wprowadzać nowe efekty graficzne, które karta musi dodatkowo przeliczyć co pociąga za sobą spadek kilku klatek

Co do testu GTA IV. Na jakiej rodzielczości wykonywany był test?

1920x1080

na takiej samej gram

Pamiętam że GTA miało problem z użyciem pamięci grafiki, i chyba nie było rozwiązania tego problemu.

Wszystkie patche do GTA są zainstalowane?

Porównaj swój wink w grze Battlefield 3 do wyniku tutaj http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … 16788.html