Nowy sprzęt pełen niepotrzebnych programów spowalniających komputer


(Piotrr Purzycki) #1

Witam.

 

Z góry przepraszam jeżeli temat znajduje się w nieodpowiednim dziale. Zakupiłem nowego laptopa http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-vivobook-e200ha-fd0005ts-w10-bialy.bhtml. Jest on pełen programów spowalniających jego prace i być może stanowiących dla niego zagrożenie. 

 

FRST: http://www.wklej.org/id/2979415/

Addition: http://www.wklej.org/id/2979414/

Shortcut: http://www.wklej.org/id/2979413/

 


(Longhorn2009) #2

Do usuwania crapware jest specjalny software http://www.dobreprogramy.pl/PC-Decrapifier,Program,Windows,40863.html

W praktyce w tym komputerze już brakuje pamięci ram (zajęte 89%), a z tego co widzę jeszcze nic konkretnego nie jest zainstalowane na nim. Optymalnie byłoby wgrać całkiem czysty system, bez dodatków producenta. Możesz też uruchomić systemowe narzędzie do kompresji plików systemowych. Ilość przestrzeni dyskowej w tym modelu jest wyjątkowo mała.


(Leon1089) #3

Jest takie coś jak Przywracanie systemu na czysto > i zapewne są na pulpicie wszystkie przeglądarki internetowe lub inne badziewia, a wystarzy mieć podstawowe  czyli > kosz > antywirus.


(Piotrr Purzycki) #4

Dzięki za odpowiedź. Uważacie więc, że wykonanie tego o czym mowa tu http://www.download.net.pl/jak-usunac-crapware-czyli-niechciane-programy-z-windows-10/n/8907/ będzie dobrym pomysłem? Mogę postąpić w ten sposób również z laptopem, który przy zakupie posiadał Windowsa 8.1 i nadal mieć na nim zaktualizowana 10?