Nowy system komentarzy - błędy, uwagi, propozycje

Moim zdaniem najbardziej optymalnym rozwiązaniem byłoby schowanie komentarzy pod przyciskiem. Kto będzie chciał to przycisk wciska i komentarze się ładują. Przykładowo:

Bez%20tytu%C5%82u

Gdzie liczba w nawiasie to liczba komentarzy. Wtedy można ładować całe komentarze, gdzie ich większa ilość nie zaskoczy użytkownika jakąś zamułą…

Mam prostsze i bardziej eleganckie zachowanie. Wystarczy, aby strona nadpisywała wywołanie CTR+F i kombinacja klawiszy uruchamiała wbudowaną wyszukiwarkę na stronie, która mogłaby szukać w artykule i komentarzach. Na kilku stronach jest to tak zrobione i całkiem nieźle działa.

2 polubienia

Wystarczy, aby strona nadpisywała wywołanie CTR+F i kombinacja klawiszy uruchamiała wbudowaną wyszukiwarkę na stronie, która mogłaby szukać w artykule i komentarzach. Na kilku stronach jest to tak zrobione i całkiem nieźle działa.

Zdecydowanie odradzam takie pomysły. Trzymajmy się dobrych praktyk tworzenia stron, a te mówią by bez potrzeby nie ingerować w funkcje przeglądarki - np modne ostatnio przewijanie stron to zło w czystej postaci.

1 polubienie

Kiedy pojawił się nowy system komentarzy? Dopiero teraz zauważyłem zmianę.
Gdzie jest jakieś info o zmianie?

@anon423116 W tym tygodniu, ale był testowany przez stałych bywalców serwisu już dużo wcześniej, później trwały prace nad poprawkami i dopracowaniem szczegółów, a teraz jest dostępny dla wszystkich.

Dzięki. Planują zmianę na forum też?

«Pewnie efekt śmieszkowania @smbody
co?

po co takie wygłupy z wyszukiwaniem?

@anon423116 forum nie dawno miało migrację…

I raczej kolejnej szybko nie będzie :slight_smile:

No to raczej, pamiętam tę zmianę, byłem na czasie ze zmianą w tamtym czasie.
Czyli nie ma sensu oczekiwać Disqus’a, który mg. mnie jest wygodny. :rofl:

1 polubienie

Disqus nie jest przypadkiem systemem komentarzy, a nie silnikiem forum? :wink:

1 polubienie

Tak, systemem komentarzy.

Zobacz sobie temat “Puste pole z prawej strony po zjechaniu do komentarzy pod artykułem”.

Brave nie lubi Disqus. Uważa to za malware, samo zło, spam i obwinia za efekt cieplarniany.

1 polubienie

Jakieś śledzenie disqus ma, ale ludzie nie wycinają go w pień tylko jakoś ogarneli a że brave nie umie to nie moja wina.

o, naprawione

Tylko w Chrome, Firefox nie interpretuje tego:


obraz


obraz

w Firefoksie też mi już działa

Dzielenie działa poprawnie, ale raczej jak znów ktoś wpisze:

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

to się nagle pojawi poziomy suwak w Firefoksie oczywiście.

Nie znam się na tym, ale czy nie ma jakiejś możliwości wprowadzenia dzielenia wyrazów, które się nie mieszczą w jednej linii, czy łatwiej - które mają powyżej np. 40 znaków? Język polski raczej nie ma dłuższych wyrazów (to nie niemiecki), a wszyscy byliby zadowoleni.

Co prawda ktoś gdzieś mógłby wyskoczyć z jakąś drogą, np. taką ponadtysiącdziewięćsetdziewięćdziesięciodziewięcioipółkilometrową, ale tym bym się akurat nie przejmował. :wink:

1 polubienie