Nowy system komentarzy - błędy, uwagi, propozycje

Nie zdziwłbym się jakby komentarze nie były w pełni kompatybilne z Firefox 52-56.

Toć ie 11 już ma więcej lat i toczka.
Mój firefox 55, ale palemoon 28,1.
Gdy DP staną się niedostępne dla wielu, to nie będzie końca świata, ale wielka parodia.

Zarówno stacjonarnie, jak i mobilnie, nie mam powiadomienia o liczbie nowych komentarzy. A takie są, co można zaobserwować po zielonych kółeczkach przy niektórych z nich.

Edit: (już) jest OK :slight_smile:

1 polubienie

@narandill błąd w komentarzach.
Chrome 69.0.3497.100, wersja mobilna strony, Huawei P20 z Android 8.1. Błąd pod tym linkiem.
Zobacz filmik TUTAJ

Dołożyłbym jeszcze brak powiadomień o odpowiedziach anonimów - jeśli owe odpowiedzi mamy zablokowane. Tyle, że to wiązałoby się z dodaniem opcji blokowania anonimów do profilu użytkownika, a nie do cookie.

2 polubienia

Straszne długi ten temat, więc nie byłem nawet w stanie prześledzić dokładnie całego, ale czy jest możliwość, że pod chromium na linuksie (tak było już kiedy byłem w wersji testowej komentarzy) przy przewijaniu listy czasem czcionki są delikatnie rozmyte? Czy to może zależeć wyłącznie od przeglądarki, czy można poprawić po waszej stronie, bo na przykład użyliście egzotycznej biblioteki? Chodzi o czcionki tylko w komentarzach np. po kliknięciu następnego nieprzeczytanego.

Nowy system komentarzy jest o wiele gorszy od poprzedniego. poprzedni był bardzo dobry, chociaż miał kilka wad.

ale ten nowy ma wady starego, wcale nie jest skryptowo lżejszy. nie ma też wydzielonych graficznie pól dla osobnych komentarzy, i wszystko się po prostu zlewa. poza tym wywaliliście opcję cytowania. naprawcie to wszystko. chcecie by było blado? niech będzie. ale dajcie jakąś nie zajmującą przestrzeni separację. wcześniej było w kwadratach, było naprawdę ok, teraz jest biała lita ściana. to się źle czyta.

w sumie to możecie napisać pseudo artykuł z ankietą, pod tytułem ‘nowy system komentarzy’ i w ankiecie zbierzcie opinię. o ile wprowadzenie poprzedniego systemu przywitałem z radością, o tyle ten jest nie krokiem, lecz biegiem wstecz.

2 polubienia

Z cytowaniem nie rozumiem o co Ci chodzi:

Teraz cytujesz kawałek tekstu, który zaznaczasz, a nie całość. Mnie wnerwiają osoby, które cytują cały mój post, czasem długi odpowiadając jednym zdaniem… Zanim przeczytam jego odpowiedź, muszę jeszcze raz sobie poczytać swój komentarz. W dodatku robią to odpowiadając bezpośrednio na mój komentarz - pierwsza odpowiedź.

1 polubienie

ctrl-f nie działa w obrębie całej strony, jedynie widocznego fragmentu strony. Przynajmniej w Firefox.

Było, do komentarzy powstała dedykowana wyszukiwarka:

Nie działa wyszukiwarka wbudowana -ikona lupy, wpisując nick w tą wyszukiwarkę, nie znajduje mi postów tej osoby, tylko same odpowiedzi. Lupa daje wyniki co do treści , a nie autorów.

Na Edge w W 10 Mobile komentarze w ogóle się nie ładują. Nawet po przełączeniu na wersję desktopową.

Podbijam ten post @LORDEK, gdyż ten nowy system komentarzy w ogóle nie działa! Komentarzy nie ma i już. Tak na wersji mobilnej, jak i desktopowej.
@narandill

! ! !

1 polubienie

Pomijając już nieciekawy wygląd, to nie działa przenoszenie do komentarza, na który ktoś odpowiedział, kiedy kliknie się na powiadomieniu.
Tak, jakby nawet przez chwilę chciał, ale ucieka natychmiast do góry strony. To samo na różnych kompach i przeglądarkach.
Trzeba ręcznie przewijać lub wyszukać komentarz i zobaczyć, co tam kto naskrobał. Działało ze starymi komentarzami, z nowymi jakoś nie chce :frowning:

2 polubienia

Zarzucę klasykiem:

“U mnie działa.”

1 polubienie

Przydałby się jakiś tryb a’la ACR dla anonimów, odpisujących na komentarze osób, które mają wyłączony podgląd na anonimowe wypociny - żeby dostawali monit o tym, że i tak nie przeczytam :wink:

2 polubienia

Po co było zmieniać coś, co działało? Ogólnoświatowe trendy w stylu MS !! Ciemny motyw, jakieś upiększenia, które psują funkcjonalność… PO CO?

I teraz tak, tutaj mogę cytować, bo pojawia się przycisk cytuj, a pod artykułami nie pojawia się ten przycisk, no i muszę kopiuj - wklej. Do bani.

Hej,

Problem dotyczy chyba tylko Firefox’a. Też tak mam - na Chromie czy Windows Edge działa cytowanie - na Firefoxie niestety nie.

A nie używasz Firefox’a przypadkiem?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Wolno blokować FB?
Za to mam like fake :stuck_out_tongue_winking_eye:
MWSnap930

Zgadza się, sprawdziłem teraz na Chrome i działa cytowanie :confused: znaczy, że Google opłaciło DP, aby na FF okroić funkcjonalność??

1 polubienie