Nowy system operacyjny, pomoc w wyborze

Witam

Na wstępie powiem, że szukałem pomocy we wcześniejszych tematach, jednak mimo iż częściowo odopwiadały na moje pytania, to w rezultacie mam tylko mętlik w głowie.

Aktualnie posiadam Vistę Home Premium 32bit. Dzięki temu systemowi odkryłem wiele nowych przekleństw oraz ich ciekawych i barwnych połączeń. Dlatego chciałbym Was poprosić o radę, przy kupnie następnego systemu.

Pierwsze, co przyszło mi do głowy, to kupno XP Pro. Jednak uważam to trochę za krok w tył. W dodatku, XP musi być 32 bit, więc będę zmuszony do dalszego posiadania 2 GB Ramu. Więc trzeba wrócić do Visty - i tu kolejny problem. Prawdopodobnie skusiłbym się na Ultimate, jednak boję się, że Vista to Vista i HP i U to ogólnie to samo. W dodatku pozostaje problem x64, czy x86. Dodatkowe 2GB przy tak Ramożernym systemie nie zaszkodzi, jednak martwią mnie problemy z programami i sterownikami.

Proszę, doradźcie mi, co wybrać.

Aaaa… Teges. Linuxa używam tylko, jeśli mi sie Winda kompletnie posypie :). Ogólnie, to ja leniwy jestem, nie chce mi się użerać z linuxem xD. Chciałbym głównie pracować na okienkach.

A w ubuntu na czym pracujesz? ma drzwiach?

Jeżeli chcesz korzystać z systemu 64 bit. to nie masz innego wyboru.

Owszem jest XP 64 ale mało co pod nim działa.

Vista 64… szkoda słów.

Witam!

Proponuję Ubuntu 8.04 UE super sprawa. Jest oczywiście 32 bit i 64 bit.

Pozdrawiam

z Vistą czy 32 czy 64bit nie ma już żadnych problemów z sterownikami czy programami tak jak było kiedyś nawet jak byś sprawdził to jest jeszcze możliwość wzięcia visty na rok za darmo ,i doczekać do 7 http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … +przez+rok

Potwierdzam mało co… system ma problem od samego początku (u mnie)

Używam Visty 64-bit już od dawna i sprawuje się bardzo dobrze więc nie wiem w czym masz problem? Pewnie naczytałeś się jakiś bredni i powtarzasz…

Quarien wypróbuj wersje V-HP x64 ja sobie chwale… a jak ci sie spodoba to sobie kup oryginał tak jak j :slight_smile:

Jeśli masz Vistę HP to możesz za darmo zaktualizować do Visty Ultimate - polecam ten system. Mimo, że sam używam XP Pro, to odradzam go, bo jak sam mówisz -jest to krok w tył. Dlatego albo Ubuntu, albo Vista Ultimate…albo poczekać aż wydadzą Windows 7. Spróbuj zrobić formata (robiąc oczywiście sobie kopie ważnych plików, dokumentów etc.) - może wtedy Vista HP bd lepiej działać? Jak chcesz 4 GB RAM to musisz przesiąść się na system 64 bitowy.

a tak w ogóle to może podasz przykłady probelmów jakie masz z vistą??? Bo jakoś nic konkretnego nie podałeś?

Za darmo?

A od kiedy to istnieje taka możliwość?

Dokładnie, podaj jakieś przykłady i załóż odpowiedni temat w dziale Microsoft Windows Vista

jak się wchodzi na tę stronę http://www.microsoft.com/poland/windows/default.mspx to w prawym górnym rogu jest coś takiego :

Windows Vista Service Pack 1 DVD

Zamów płytę DVD z Windows Vista Service Pack 1 (j. ang.).

jak klika się dalej to jest nawet możliwość wyboru po polsku , i cena 8 euro , o co w tym wszystkim chodzi? :slight_smile:

Poczytaj sobie na wikipedii artykuł Windows Vista, a będziesz wiedział o co biega.

Na początku dziękuję, za tak wiele opinii, powoli coś mi się kształtuje :P.

Ech, ciekawa sprawa, wiesz? Window po angielsku to onko, zaś po dodaniu s (Windows) dostajemy okna. Mówiąc, że chcę pracować na okienkach miałem na myśli Windows. Moja wina, zapomniałem dać wytłumaczenia - wszystko wina późnej pory :slight_smile:

Dlatego nawet o nim nie wspomniałem.

Ciekawy pomysł.

To nie jest temat dyskusji. Z Vistą miałem dość wiele problemów jak zwysy, resety, bluescreeny, nie chciała współgrać z niektórymi urządzeniami/programami. No i 800mb ramu zjadane na start też jest wkurzające. Po prostu już się zmęczyłem.

Ogólnie doszedłem do wniosku, że najlepiej jest mieć powyżej trzech partycji. Jedna na XP Pro 32bit, druga na Vistę Ultimate 64bit, trzecia na Ubuntu.

Popieram, chyba najlepsze rozwiązanie z możliwych.

Dobra, to ja Ci tu zakładam swoją wikipedię i czytaj i ucz się: upgrade z edycji hp do ultimate kosztuje na obecną chwilę 734,95 zł.

Można tego dokonać dzięki usłudze windows anytime upgrade.

Cała sprawa polega na tym iż po zakupie odpowiedniej aktualizacji otrzymujesz poprostu odpowiedni nośnik z odpowiednim kluczem.

Innej możliwości nie ma.

A jeśli chodzi o ten wpis o którym mówisz, więc pozwolisz że go zacytuję abyś dalej nie plutł głupot , w sumie to to samo co napisałem wyżej, ale może w ten sposób to dotrze do Ciebie, a więc:

"Istnieje możliwość łatwej aktualizacji Windows Vista z edycji niższej do wyższej (edycję Home Basic możemy zaktualizować do wersji Home Premium lub Ultimate; edycję Home Premium jedynie do Ultimate) w efekcie skorzystania z cech dostępnych w bardziej rozbudowanej edycji. Microsoft nazwał tę usługę „Windows Anytime Upgrade” "

Teraz “wiesz o co biega ?”