Nowy system windows xp

Mam takie pytanie jak można sprawdzić czy mam legalny system xp , oraz na naklejce są jakieś liczby i litery do czego to jest oraz jak sprawdzić legalność systemu z naklejoną naklejką. Jestem nowy i niewiem czy nie oszukali mnie podczas instalacji Dzięki

http://www.microsoft.com/genuine//defau … laylang=pl

poprawny link*

za błędy przepraszam

Na naklejce (z tego co widziałem na wielu komputerach, bo sam nie używam windowsa na swoim komputerze) te cyferki i litery to zapewne klucz do systemu, który wpisuje się podczas instalacji. Do tego powinieneś mieć certyfikat autentyczności, najczęściej w postaci książeczki, na okładce której powinien być ten sam klucz co na naklejce i oczywiście oryginalny nośnik (masz prawo do wykonania jednej kopii zapasowej oryginalnego nośnika, tylko dla własnego użytku).

Gdyby system był nielegalny, powiadomi Cię o tym również stosowny komunikat z serwerów Microsoftu, choć i czasami zdarza się, że test legalności przynosi wynik negatywny nawet w przypadku posiadania legalnej kopii, wtedy z ekranu zniknie tapeta i bedzie tylko czarne tło, nawet po zmianie tapety po restarcie i tak wszystko będzie czarne a w prawym dolnym roku powinien się pojawić napis, że wersja nie przeszła testu legalności czy coś w tym stylu.

Pozdrawiam!

Trochę namieszałeś: certyfikat autentyczności to właśnie owa naklejka:

Możliwe, a o książeczce pisałem, bo kiedyś byłem w posiadaniu win98 i miałem taką właśnie książeczkę i na jej okładce było napisane Certificate of Authenticity.

Pozdrawiam!

Dokładnie na tej książeczce nic nie ma tylko na naklejce jest coś takiego : PROF OF LICENSE xxx-xxxxx

product key xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx

wytłumaczcie co to oznacza i do czego jest, a co chodzi o o sprawdzenie legalnośći to po zainstalowaniu programu windows media plajer przeszedł pozytywnie to chyba jest OK. :smiley:

Product key to klucz produktu, który wpisujesz podczas instalacji/reinstalacji systemu. A to drugie to zapewne ten certyfikat autentyczności, natomiast jeśli test legalności systemu dał wynik pozytywny, to oznacza że masz legalny system.

Pozdrawiam!