Nowy tablet rozłącza się z WIFI, cuda, serwis, POMOCY!

Cześć. Mam neta od UPC 300/20, ich router Connect Box. Do domu przychodzi kabel “koncentryk” i jest bezpośrednio przykręcony do tego ich routera. Router stoi na wysokości ponad 1m, nie zasłonięty. Pomiar “szumów” wifi koło niego to 25-30 dBm. 5 metrów przedpokojem z otwartymi drzwiami i nieco za rogiem i szumy wifi już 60-70 dBm, a tablet Samsung Tab S3 już w grach Androidowych rwie połączenie, wszelkie testery już wskazują na żółto czy czerwowo jakość sygnału. Obok tv na Andku (Netflix 4k, hdr) i Ps 4 dają radę bez rwania.

Kupiłem tego Fritza 310, przez WPS obok routera go konfiguruję, przenoszę do pokoju gdzie tablet niedomaga i zero różnicy, mimo, że na Fritzu 5 kresek full wifi, a testery wykrywają go jako mega zayebiozo sygnał z dBm poniżej 25.

Na infolinii wyłączyłem iPv6, zostałem tylko na 4. Technik był, ponoć router kicha i najlepiej go ustawić w tryb modemu i dokupić jakiś router…dopiero wywaliłem 130zł za Fritza, bo ponoć działa cuda…Przecież nie mogę się z nim Fritzem bezpośrednio połączyć po wifi, żeby korzystać z jego jakości i mocy sygnału wifi? Tv, ps4 i tablet i tak łączą się po wifi z routerem Connect, a Fritz w ich pomieszczeniu nic nie daje? Nie wzmacnia sygnału? Pytam, bo po jego podłączeniu wszelkie testery wifi widzą go jako mega zasięg i jakość wifi ale on nic nie poprawia urządzeniom obok niego…

Friz nie zrobi Ci ze słabego Wi-Fi u źródła nagle świetnego internetu. To, że masz na Frizie max nie naprawi kiepskiego sygnału z Connect Box. Friz musiałby sam najpierw dostać dobry sygnał by tenże przekazać dalej. Nie zrozumiałeś idei reapetera. Lepiej było się doinformować wcześniej i faktycznie dokupić dodatkowy router. to nie jest tak, że Friz dostaje kiepski sygnał, sobie coś tam mieli i oddaje nagle perfekcyjny. On ma za zadanie nieco powiększyć obszar krycia. Ustawiasz go w miejscu gdzie jeszcze nie ma tak poważnych problemów z jakością sygnału i dopiero wtedy sprawdzasz rezultat. Mówiąc prościej reapeter odbija 1:1 to co dostaje - no z małymi, akceptowalnymi stratami.

EDIT.

Moment, moment. trochę przemieliłem to co napisałeś. Ustawiasz reapeter, a potem i tak łączysz się z Connect Boxem i narzekasz, że nic się nie zmieniło?

Fritza mam od wczoraj, kupiłem przez neta, oddam jak coś.

Fritz przez wps połączony z Connectem, no ale wcześniej podłączone urządzenia przez wifi jak lapek, ps4, tv czy tablet są nadal do Connecta podłączone. Można je wszystkie podłączyć/połączyć przez wifi BEZPOŚREDNIO z Fritzem?

Zadaniem reapetera jest odbijanie Wi-fi dalej. Łącząc się z urządzeniem, którego sygnał ma być odbijany nie zyskujesz NIC. Masz połączyć się z reapeterem i tak, możesz (a nawet musisz, jeżeli chcesz lepszy sygnał) inne urządzenia również połączyć FRITZ’em.

Zasada działania:

Z tego co przeczytałem to musisz połączyć się z panelem reapetera przez przeglądarkę z komputera, który jest podłączony do Connect Boxa i odpowiednio go skonfigurować.

Dzięki, połączyłem z Fritzem mojego Galaxy Tab S3, wyniki pomiarów genialne, zasięg też, ale…w grach online na Androidzie nadal kicha, co chwila info w grze, że wolne połączenie albo kręci się kółko ładowania i albo połączy, albo info, że…neta brak. W tym czasie na tablecie wszystko inne śmiga i super parametry łącza :frowning:

Przy wgrywaniu tych fotek z tabletu raz zerwało połączenie, chwilę muliło…

Napisałeś dom, ale taki jednorodzinny czy nazwałeś tak mieszkanie? Może sąsiad Ci sieje w około i ma lepszy sprzęt, który zakłóca kanały? Może być też że tablet jest trafiony. Czy tylko tablet ma problemy?

Mieszkanie 50m, blok z lat 70tych, kilka sieci na klatkach, zmiana kanałów nic nie daje, szukam po necie problemów z wifi na moim tablecie…

Twój tablet według specyfikacji ma 5GHz, próbowałeś podpiąć się w AC? Skoro 2.4GHz jest zawalone to może 5GHz wydoli?

Tablet ma 5GHz, ale ten Fritz tylko na 2,4 dziala, a z samego Connect Boxa słabe 5. Cuda jakieś, na YT 30min demo w 4K leci i jezt ok. Uruchamiam gry ze screenow wyzej i zaraz jazdy ze słabym łączem. Mam kilka dni do oddania Fun Boxa 2.0 z Orange, moze go jakos z Connectem zmostkowac i moze on da rade

Obstawiam, że to nie problem z tabletem, a samą grą, a raczej jej serwerami. Skoro bezproblemowo oglądasz YT w 4K, wyniki dobre to problem jest z grą. Ewentualnie przeinstaluj ją.

Dzwoniłem do Samsunga, polecono zrestartować/wyczyścić do fabrycznych ustawienia wifi, działało z 40min. Potem tylko twardy reset tabletu, a jak i to nie pomoże, to serwis. Najgorsze jest to, że to dziadostwo raz działa, raz nie, więc nawet spacerek do serwisu Samsuga niewiele może dać, bo cholerstwo będzie działało na złość. Przełączę się teraz na Connect Boxa i będę gierkował siedząc blisko routera…

P. S. To 2 różne gry, zaraz coś innego online zainstaluję i obadam.

p. s. 2 Na 5 Ghz tablet działa super, dalej testuję i chyba wymienię Fritza na TPlinka re 360 z obsługą 5Ghz

Jeśli chcesz zaoszczędzić i marka nie ma dla ciebie znaczenia to możesz się zastanowić nad Totolink T10. Mam u sąsiada i działa fajnie w mieszkaniu około 67m2. Chyba ze nie lubisz chińskich wynalazków, chociaż dzisiaj wszystko jest takie po części.

PODDAŁEM się :tired_face:

Nawet hard reset nie pomógł. Ustawianie kanałów, tylko sieć 2,4, czy tylko sieć 5, przyznawanie ip na sztywno, osobne sieci, nazwy, aktualizacja sieciówki w tablecie przez dialer i komendę *#2663#, podłąćzanie tabletu jako JEDYNEGO do repeatera Fritz, albo jako JEDYNEGO w całej sieci domowej do Connect boxa i dziesiątki innych testów…NIC. Rano działał ze 2 godziny, potem już nawet koło samego routera wyłączało całkiem wi-fi w tablecie i pojawiał się “!” koło ikonki wifi, ale z sieci nie wywalało, znaczy nie było rozłączenia. Na 5 ghz byłem jedynym użytkownikiem w bloku, dowolne kanały…WSZYSTKO inne w domu działa i na 2,4 i na 5. Nawet stary trup tablet Samsung SM-T230 działa bez problemu, więc to na 99,9% wina mojego TAB S3, a konkretnie jego modułu wi-fi, jutro na serwis…

Tablet wrócił z serwisu, wymieniona CAŁA płyta główna. Włączam go, zaczynam konfigurację konta Google, podłącza się przez WIFI do mojej sieci, już niemal kończy się konfigurację tabletu…BOOM, znowu rołączyło z siecią :disappointed_relieved::disappointed_relieved::disappointed_relieved:

Infolinia do Samsunga, serwisu w Piasecznie, mam znowu odesłać…

Video