Nowy telefon, budżet do 1500PLN

(corrtez) #1

Ja również mam problem z wyborem telefonu (dla żony). Moto G5s którą miala była w naprawie ale niestety nie naprawili problemu wiec zwróca pieniążki.
Więc teraz musze coś nowego wybrac. Budżet bylby w okolicach do 1500PLN.
Po kilku latach z motorola chyba czas na zmiany, myślałem o Noki 6 lub Samsung A6. Xiaomi raczej odpada bo tu gdzie mieszkam nie ma oficjalnego sklepu.
Wymogi: dobry aparat, lepszy od tego który byl w MG5s (żona robi duuuużo fotek) i dobrze by bylo ze 32GB miejsca i ze 3GB RAM’u. Dobra bateria też byłaby plusem.
Co do tych chińskich Honorów, Huawei i innych nie mam zbytnio zdania ale jakoś do mnie nie przemawiają. Oczywiście fajnie by bylo gdyby producent dbał o telefony i robił update’y systemu.

Z góry wielkie dzięki za propozycje.

(lordjahu) #2

Jeśli żonka doceniła czysty system Android bez nakładek producenta, a ma w******e na Motkę, to jej poleće Nokię. Sam tak zrobiłem przeskok z Motki na Nokię. W tej cenie mogę Ci doradzić najlepszy wybór - Nokia 7 Plus. Popatrz na zniżki bo cena pomału zjeżdza do 1500zł, np w Avansie dopłacisz jedynie 73 zł więcej, ale warto.

(corrtez) #3

Dziękuje za pierwszą podpowiedz. A co z Nokią 8? Wyglada na podobną a jest troche tańsza?

(lordjahu) #4

Wg nie to niewypał. Niby flagowiec, ale jakiś taki nijaki ten model jest.

(corrtez) #5

No to jest właśnie dziwne. POwinien być teoretycznie lepszy ale tak naprawde nie jest i nawet cena tego nie pokazuje. Może Nokia popełniła błąd i teraz chcą go wysprzedać i już nie produkować?

A co z innymi firmami, LG, Sony czy tam maja coś ciekawego? A co sądzisz o chińczykach warto zagladać do Huawei czu Honor?

(AnonimX) #6

S7. Aż dziw, że jeszcze nikt tego nie napisał.

(chomik325) #7

1500 zł + dużo i dobrych fotek to nasuwa mi się tylko jeden telefon - LG G6. :wink: Jeszcze rok temu był w czołówce mobilnej fotografii. No i w końcu to były flagowiec, także jakość wykonania, ekranu - nienaganna. :slight_smile:

Huawei też zaczął robić dobre aparaty, także dobrze byłoby sprawdzić jak się sprawdza nowiuśki Mate 20 Lite. Około 1600 zł stoi w sklepach. Jednak jako że to totalny średniak, to wątpię, żeby prześcignął pod względem aparatu LG.

(Apostoł) #8

Warto rozważyć Xiaomi Pocophone F1. Całą specyfikację ma taką, że reszta może się schować. Tylko musicie sprawdzić, czy odpowiada Wam jakość zdjęć, jak dla mnie są spoko.

(chomik325) #9

Więc po ki grom to tutaj wrzucasz? Naprawdę to jest takie trudne do zrozumienia, że ilość RAM i procesor nie jest najważniejsze? Wrzucili najlepszy CPU i dużo RAM do przeciętnego ekranu, przeciętnego aparatu, w przeciętny plastik. A dla przeciętnego Kowalskiego wstarczy +3GB RAM i Snap 6xx. To jest chyba tylko telefon dla wyznawców Xiaomi i cyferek.

(corrtez) #10

Skonczylo sie na Samsungu A6 (zonie sie najbardziej spodobal :). Dzieki wszystkim za propozycje.