Nowy telefon + funkcje multimedialne

Witam! Na wstępie zaznacze że nie wiem czy wybrałem dobry dział i w razie gdyby nie było ok, prosze przenieść

Otóż kończy mi sie umowa, i zbliżam się do zakupu telefonu.

Zwracam sie do was mega uber pro kozaków i znawców na ten temat z prośbą o pomoc w wyborze.

Telefon MUSI mieć takie funkcje:

-obsługa filmów z rozszerzeniem AVI, MP4

-System operacyjny Android albo Microsoft Windows Mobile(poproszę również o opis systemu, jak się sprawdza, trudność w obsłudze itp - mało o nim wiem )

-Obsługa serwisów internetowych takich jak : YouTube(obsługa HD koniecznie)

-Dobry procesor, aby nie było lagów w przeglądarce, pisaniu, oglądaniu filmów

-WiFi

-Slot na kartę pamięci(ale to raczej każdy ma)

-bycie smartfonem

-multitouch

Telefon POWINIEN, ale z trudem przeboleje gdyby nie miał:

-Obsługi serwisów internetowych takich jak : Viddler

-1,6 * 10^7 kolorów +

-Klawiatury QWERTY

-Bycie Sony Ericsonem(nie wiem jak sie to dokładnie pisze)

Jak mi się coś przypomni to dopiszę.

Przy podawaniu przykladu telefonu proszę podać jego znaczące funkcje multimedialne oraz ofertę mix lub dla firm w konkretnej sieci (koniecznie w play)

Dzieki z góry.

@EDIT - już widzę odpowiedni dział - proszę o przeniesienie do Telefonia Komórkowa

Xperia S (dawniej se) ale na stronie play nie chce mi sie jej szukac, ewentualnie htc sensation lub sgs2.

Samsung Galaxy S jest baedzo dobrym wyborem.

To ma każdy smartfon, bo nawet jak nie obsługuje jej to można zainstalować aplikacje z Google Play.

Jeśli chodzi o Android- system bardzo konfigurowalny, można go ustawić “pod siebie”. Więcej o nim:

1.Masz pierdyliard aplikacji w Markecie.

2.Masz WOLNOŚĆ. Możesz robić z telefonem co chcesz, zwłaszcza po rootowaniu.

3.Masz ogromne wsparcie devolperów np. z xda, a co za tym idzie

setki romów, modyfikacji dzięki czemu możesz ZNACZNIE ulepszyć działanie telefonu, i wbrew obiegowym opiniom

ich instalacja jest bardzo prosta(można to zrobić nawet bez komputera!)

4.Możesz wszystko ustawić pod siebie, to ty rządzisz telefonem, a nie na odwrót.

5.Jeśli nie odpowiada Ci interfejs Androida, prosta zmiana launchera i już jest OK.

6.Możesz grać w gry na

-Androida

-GBA/GBC

-PSX

-PC(np. GTA II)

-Java

-NES/SNES

7.Jesteś użytkownikiem najpopularniejszego systemu mobilnego na świecie :slight_smile:

SE Xperia Neo/Neo V, ostatecznie Arc. Taniej? SE Live with Walkman, niesłychanie tani smartfon z bebechami porządnej Xperii.

Dobre to?

A gdybym chciał zainstalowac to na S wave 533 to dzialalby tez format flv?

A zobaczysz różnice pomiędzy 256 tys a 16 mln?:wink: Sokole oko?

Albo chcesz mieć coś tnącego, mało stabilnego ale mocno rozbudowanego i funkcjonalnego to Android. Jeśli chcesz wygodnie i szybko obsługiwać prosty i czytelny interfejs to WM7 lub 7.5.

Telefony z Windowsem jaki i z iOS nie mają. I tak maja tyle pamięci wbudowanej że zbędna im karta. To zwyczajnie wkurza w Androidach gdy podłączy się pod inne urządzenie czy wyjmie kartę i włoży do czytnika i telefon się restartuje albo w najlepszym przypadku po włożeniu ją skanuje.

Dlatego jeśli zdecydujesz się na Androida to popatrz za telefonami z większą ilością pamięci dla użytkownika, tak z 250-500MB już powinno wystarczyć na większe ryby. Wiem - można instalować na karcie SD ale nie wszystkie, pozatym i tak aplikacje zajmują pewną cześć pamięci telefonu.

533 to standardowo telefon dość słaby z systemem BadaOS 1.1 który raczej daje sobie radę tylko sam ze sobą. Z tego co mi wiadomo na Bada OS nie ma odtwarzacza FLV, jest tylko MP4 i DivX.

Zależy na jakim telefonie. Ale tak na marginesie to masochizm. Są eleganckie dedykowane gry na Androida za grosze typowo pod dotyk i czujnik ruchu (PES, Real Racing 2 chyba też [wiem że jest na iOS] , jeśli nie to GT Free, Pocket Soccer) - to zupełne inne urządzenie do innego typu rozgrywek.

Na kij komu to skoro ktoś chce używać telefonu a nie robić podchody do jego uwalenia i utraty gwarancji? Przy samsungach na żąglowaniu ROMami nic się nie dzieje, ale przy grubszych modyfikacjach jest różnie.

Powiem Ci tak - jeden z moich numerół był przerabiany na abonament i nie znalazłem żadnego telefonu z Androidem który bym chciał kupić w rozsądnej cenie. Był HTC Mozart chyba (jakiś z Windows Mobile) za ok 600 ale poza tym to telefony w cenie nawet wyższej niż na allegro. Dlatego zastanów się czy nie wząść abonamentu rocznego (zamiast 2 letniego) a telefonu nie kupić oddzielnie.

Ja od siebie polecę LG Optimus 2X - trochę starszy już model ale 2 rdzenie z NVidią robią swoje. Zobacz w jego parametry techniczne czy Ci odpowiadają. Koszt na allegro to ok 900-1400 zł.

Wielkie dzieki.

Najbardziej mi zalezy na tym by odtwarzał prawie wszystkie formaty wideo na większości serwisów i na tym by nie byl zbyt drogi.

No jeśli chodzi o serwisy to może być różnie. YouTube oczywiście tak i to na wielu telefonach. Natomiast reszta - zależy od serwisu. MX Player na Androidzie daje radę.

Na iOS mam fajna aplikację za grosze dzięki której to co nie da się obejrzeć we wbudowanym odtwarzaczu to da się obejrzeć po ściągnięciu.

Na tym TAKZE mi zalezy :slight_smile:

Albo niezbyt drogi albo to co powyżej. Dla niektórych 300 zł to jest niezbyt drogi a dla niektórych 600 zł to jest tani.

Telefon do 900 zl bylby ok

Wave 3 choć nie jest na androidzie. Rewelacyjny wyświetlacz, obudowa i szybkość działania. Otwiera avi, mp4, youtube hd i inne.

ra-v smartfon to zabawka, a zabawka jest do zabawy. Tak ja sądzę. Zresztą mi t wisi czy uwale telefonczy nie bo i tak mam Nokie 6310i;P

Bo nie korzystałeś dłużej to nie wiesz.

Odbierz na 6310i MMSa, maila (możliwe że 6310 już miały w wersji tekstowej), zobacz coś na WWW (jest WAP, ale to nie to), wyślij foto, zrób szybkie,śmieszne zdjęcie, podziel się z kimś, pogadaj na GG/XMPP/Palringo, przeprowadź (wideo)konferencję, sprawdź pogodę czy wziąć parasol, kup coś na allegro, kup bilet PKP/MPK, porozmawiaj tanio z kimś za granicą (Skype np.), dojedź w miarę bez mandatów (Yanoski;-)) lub do celu (GPS)…

Część z tych funkcji już miały Symbiany serii S60. Dzisiejsze systemy Nokii S40 są nawet mocno rozbudowane.

Dziś smartfon/telefon służy do komunikacji a nie do zabawy, chyba że ktoś próbuje z tego zrobić mały paralizator czy bóg wie co.

Nokia ma wbudowany mail.

Do WWW mam laptop. A jak się pokombinuje to znajdzie się parę aktualnych wapowskich stronek.

Telefon to nie aparat. Aparat to nie telefon.

Chat Java.

Nie używam parasola, nawet jak jest ulewa to i tak ide, a 6310i o deszczu jeszcze nic się nie stało :wink:

m-commerce

pakiety roamingowe?

Są nawigacje z Androidem- przeczytaj ostatni lub przedostatni nr Smarta

j.w.

No normalnego HTMLa nie obsłuży…

Ale nie chodzisz z tym wszędzie, nie wytrzyma wielu godzin. A telefon masz w kieszeni a nie w torbie.

No pewnie, ma tylko funkcję robienia zdjęć. Ale na ulicy jak coś znajdziesz czy gdzieś przy jakieś okazji to fotki nei pstrykniesz, chyba że chodzisz obwieszony aparatami, laptopami.

To nie to samo.

Jak masz np 0,3 gr (słownie trzy dziesiąte grosza) za minutę albo mniej to tak, ale bez obrazu.

Żeby dojść gdzieś w mieście to masz jeszcze 4. urządzenie brać?

Tu chodzi o to że wszystko masz skompaktowane w 100 g za cenę 900 zł a nie w 3 kg za 2000 zł. Komunikujesz się ze światem praktycznie w podobny sposób jak na komputerze, dość wygodny. Tym bardziej że za 900 zł można mieć nie byle co.

W sumie tak, dostanie aktualizacje do najnowszej Bady OS (ponoć ta pierwsza 2.0 nie jest najlepsza). No i pewnie bateria dłużej działa niż na Androidzie.