Nowy telefon i bateria trzyma 1 dzień

(Fubu77) #1

mam nowy fonik i bateria trzyma zawsze jeden dzien kupiłem 3 dni tem i zawsze mi sie wieczorem rozładowywuje !!dziś sie kończy czas sformatowania bateri czyli ładowanie 3x po 12 g dziś go ładuje 3 raz czy potem bedie dobrze czy na gwaracje po mocy??? proszee

(M Kupczynas) #2

Telefon nowy :?: jeśli tak to oddaj na gwarancję jak nie to bateria padnięta…podmień od jakiegoś znajomego baterię i zobacz.

(Fubu77) #3

jeszce zapomiałem dodac (nie pomysleć ze nabiam posty) ze mało się bawie fonem tylko czasmi słucham muzy a to jest simens ax 72

Złączono Posta : 30.12.2005 (Pią) 22:33

fon owy 27.12.05 kupiony w orange

(Monczkin) #4

inko tak czy inaczej, nawet jak bateria nie jest sformatowana, to jeden dzień to ciut mało - serwis

(Zbych ) #5

nie wiem jakiego typu masz baterie , ale obecnie w telefonach stosuje sie akumulator o oznaczeniu NI-MH , akumulatorów tych sie nie formatuje i nie można ich ładować dłużej jak 3-4 godzin, zwłaszcza kiedy akumulatory są nowe, 12 godzinne ładowanie niestety niszczy baterie, formatowania wymagały baterie o oznaczeniu NI-CD i co najmniej 12 godzinnego pierwszego ładowania. Poczytaj dokładnie instrukcje od fona i sprawdz dokładnie jakie oznaczenia są na baterii , czasem sposób ładowania opisany w instrukcji odnosi sie do całkiem innych modeli akumulatorów.

(system) #6

a myslalem ze teraz czesciej stosuje sie baterie “Li on” jak i “Li-pol” ktore mozna doladowac kiedy sie chce(bez efektu pamieci) :smiley: ja jak mialem nowego fona i sie nim bawilem to na poczatku bateria trzymala wlasnie ok 1 dnia ale po przejsciu do zwyklego uzytku trzymala 3-4 dni

(Szakal 86) #7

nie no takie akumulatorki to się stosowało ale już powoli przechodzą do lamusa :wink: W tej chwili Li-ion to standard, a coraz częściej stosuje się LiPol. Tak jak napisał husar, tego typu baterie nie mają efektu pamięci. Jednak w każdym sklepie, w każdym serwisie powiedzą zeby je sformatować conajmniej 3 razy i po 12 godz. Oczywiście uprzednio bateria musi być rozładowana do 0 czyli tak, że telefon już się niw włączy :slight_smile:

(Asterisk) #8

Nie będe wytykał palcami, ale jeszcze nigdy

nie słyszałem o formatowaniu baterii :o

Są one formowane - a to zasadnicza różnica.

Zazwyczaj odbywa sie w taki sposób, że używa się

aparatu do chwili, aż sam się wyłączy i ładuje do chwili

pełnego naładowania - każdy aparat ma jakiś tam

spacjalny.wskażnik tego stanu . I tak 3-4 razy.

Ale o ładowaniu przez 12 godzin - nie słyszałem.

(Szakal 86) #9

ja o formowaniu nigdy nie słyszałem. Nawet jak kiedyś kupowałem nową baterie w sklepie z akcesoriami GSM, że baterie należy sformatować

prosze bardzo link do słownika pojęć GSM:

http://sms.pl/sgsm/sgsm,56.html

pierwsze hasło :wink:

(system) #10

a ja slyszalem o formowaniu baterii

[http://www.fkn.pl/faq/faq/id__747/fdid__90/](http://www.fkn.pl/faq/faq/id 747/fdid 90/)

(Szakal 86) #11

dziwne to troche… postanowiłem się rozejrzeć po necie i się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat i się okazało, że … i tak dalej nic nie wiem :lol: Jedni twierdzą tak, drudzy inaczej. I komu tu w końcu wierzyć :expressionless: Postaram się z jakiegoś zaufanego źródła dowiedzieć czegoś więcej, bo internet to jednak mało wiarygodne miejsce :confused:

(m@teo) #12

Aby uzyskać jak najlepsze wyniki w zywotności bateri należy poprawnie zfromatować baterie czyli:

3-4 razy ładować po ponad 12 h i rozładowywac do samego końca! Po tych 3-4 cyklach oosiągniemy najlepesze wyniki

(boczi) #13

U mnie nowy, kupiony w Orange Siemens C65 trzyma ok. 2 dni? To jest normalne, że tak mało, nie chociaż 3-4?

Wiedziałem, że nie trzyma tak długo, ale teraz jestem zawiedziony :frowning:

Ładowałem na początku długi czas i dopiero później odłączałem z ładowarki.

Macie jakieś rady?

(Aju) #14

moja 6600 trzymala jak sie bawilem to okolo 2 dni max a 6230i trzyma (duzo rozmawiem 2 dni jak nie dzwonie (wolne) to nawet do 5 dni… jak sluchas zmuze to si enie dziw choc i tak ze 2 dni powienien trzymac

(Bunio) #15

Siemensy słyną ze słabych baterii ,ale nie aż tak :frowning:

(Fubu77) #16

Jutro jde do slonu ORANGE i dać fon do serwisu czy ma to sens ?? czy wymienio mi baterie czy co ja tak dalej nie wytrzymam POMCY

(Aju) #17

nie wymienia Ci niestety powiedza ze za duzo sie bawisz itp… itd…

(Dod) #18

aju_RidazUnit: niekoniecznie… jeżeli bateria posiada wadę to ją muszą naprawić lub wymienić baterie