Nowy telefon i bateria trzyma 1 dzień

mam nowy fonik i bateria trzyma zawsze jeden dzien kupiłem 3 dni tem i zawsze mi sie wieczorem rozładowywuje !!dziś sie kończy czas sformatowania bateri czyli ładowanie 3x po 12 g dziś go ładuje 3 raz czy potem bedie dobrze czy na gwaracje po mocy??? proszee

Telefon nowy :?: jeśli tak to oddaj na gwarancję jak nie to bateria padnięta…podmień od jakiegoś znajomego baterię i zobacz.

jeszce zapomiałem dodac (nie pomysleć ze nabiam posty) ze mało się bawie fonem tylko czasmi słucham muzy a to jest simens ax 72

Złączono Posta : 30.12.2005 (Pią) 22:33

fon owy 27.12.05 kupiony w orange

inko tak czy inaczej, nawet jak bateria nie jest sformatowana, to jeden dzień to ciut mało - serwis

nie wiem jakiego typu masz baterie , ale obecnie w telefonach stosuje sie akumulator o oznaczeniu NI-MH , akumulatorów tych sie nie formatuje i nie można ich ładować dłużej jak 3-4 godzin, zwłaszcza kiedy akumulatory są nowe, 12 godzinne ładowanie niestety niszczy baterie, formatowania wymagały baterie o oznaczeniu NI-CD i co najmniej 12 godzinnego pierwszego ładowania. Poczytaj dokładnie instrukcje od fona i sprawdz dokładnie jakie oznaczenia są na baterii , czasem sposób ładowania opisany w instrukcji odnosi sie do całkiem innych modeli akumulatorów.

a myslalem ze teraz czesciej stosuje sie baterie “Li on” jak i “Li-pol” ktore mozna doladowac kiedy sie chce(bez efektu pamieci) :smiley: ja jak mialem nowego fona i sie nim bawilem to na poczatku bateria trzymala wlasnie ok 1 dnia ale po przejsciu do zwyklego uzytku trzymala 3-4 dni

nie no takie akumulatorki to się stosowało ale już powoli przechodzą do lamusa :wink: W tej chwili Li-ion to standard, a coraz częściej stosuje się LiPol. Tak jak napisał husar, tego typu baterie nie mają efektu pamięci. Jednak w każdym sklepie, w każdym serwisie powiedzą zeby je sformatować conajmniej 3 razy i po 12 godz. Oczywiście uprzednio bateria musi być rozładowana do 0 czyli tak, że telefon już się niw włączy :slight_smile:

Nie będe wytykał palcami, ale jeszcze nigdy

nie słyszałem o formatowaniu baterii :o

Są one formowane - a to zasadnicza różnica.

Zazwyczaj odbywa sie w taki sposób, że używa się

aparatu do chwili, aż sam się wyłączy i ładuje do chwili

pełnego naładowania - każdy aparat ma jakiś tam

spacjalny.wskażnik tego stanu . I tak 3-4 razy.

Ale o ładowaniu przez 12 godzin - nie słyszałem.

ja o formowaniu nigdy nie słyszałem. Nawet jak kiedyś kupowałem nową baterie w sklepie z akcesoriami GSM, że baterie należy sformatować

prosze bardzo link do słownika pojęć GSM:

http://sms.pl/sgsm/sgsm,56.html

pierwsze hasło :wink:

a ja slyszalem o formowaniu baterii

[http://www.fkn.pl/faq/faq/id__747/fdid__90/](http://www.fkn.pl/faq/faq/id 747/fdid 90/)

dziwne to troche… postanowiłem się rozejrzeć po necie i się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat i się okazało, że … i tak dalej nic nie wiem :lol: Jedni twierdzą tak, drudzy inaczej. I komu tu w końcu wierzyć :expressionless: Postaram się z jakiegoś zaufanego źródła dowiedzieć czegoś więcej, bo internet to jednak mało wiarygodne miejsce :confused:

Aby uzyskać jak najlepsze wyniki w zywotności bateri należy poprawnie zfromatować baterie czyli:

3-4 razy ładować po ponad 12 h i rozładowywac do samego końca! Po tych 3-4 cyklach oosiągniemy najlepesze wyniki

U mnie nowy, kupiony w Orange Siemens C65 trzyma ok. 2 dni? To jest normalne, że tak mało, nie chociaż 3-4?

Wiedziałem, że nie trzyma tak długo, ale teraz jestem zawiedziony :frowning:

Ładowałem na początku długi czas i dopiero później odłączałem z ładowarki.

Macie jakieś rady?

moja 6600 trzymala jak sie bawilem to okolo 2 dni max a 6230i trzyma (duzo rozmawiem 2 dni jak nie dzwonie (wolne) to nawet do 5 dni… jak sluchas zmuze to si enie dziw choc i tak ze 2 dni powienien trzymac

Siemensy słyną ze słabych baterii ,ale nie aż tak :frowning:

Jutro jde do slonu ORANGE i dać fon do serwisu czy ma to sens ?? czy wymienio mi baterie czy co ja tak dalej nie wytrzymam POMCY

nie wymienia Ci niestety powiedza ze za duzo sie bawisz itp… itd…

aju_RidazUnit: niekoniecznie… jeżeli bateria posiada wadę to ją muszą naprawić lub wymienić baterie