Nowy telefon

Rozglądam się za nową słuchawką, która zastąpi mojego MI9 - spełniał on moje oczekiwania, także z wymagań to chyba standardowo (przyzwoity aparat, NFC, ładowanie bezprzewodowe, min 128gb pamięci, amoled?). Raczej nie interesuje mnie średniak. Co możecie polecić, bądź sami byście wybrali, bo ilość dostępnych modeli jest ogromna. (Nie podaję budżetu, bo jest drugorzędny, ale 5k PLN to jednak za dużo w mojej ocenie).

Bardzo proszę o podpowiedzi, w którą stronę patrzeć.

S21 lub S21+ (zależnie od budżetu). Sam wybrałem S21 bo uznałem że S21+ nie jest wart dopłacania aż tylu pieniędzy tylko dlatego bo jest odrobinę większy a niczym poza wielkością tak naprawdę się nie różni od podstawowego modelu. Jednak zanim zdecydujesz się na S21 musisz wiedzieć, że ma naprawdę bardzo przeciętną baterię. Przy moim użytkowaniu starcza co prawda na 2 dni na jedynym ładowaniu. Jednak jeżeli będziesz używał telefonu intensywnie to 12-14h to maks co wyciśniesz z baterii przy 4,5 -5h SOT. Poza tym same zalety:

  • niesamowity ekran. Jest naprawdę fenomenalny
  • świetny aparat.
  • szybkość. Nie ma się czego obawiać, że w europejskiej dystrybucji dostajemy Exynosa 2100. Jest piekielnie szybki i nie przegrzewa się (o ile oczywiście nie gramy we wymagające gry). W normalnym, zwykłym użytkowaniu u mnie telefon nigdy nie zrobił się nawet ciepły a co dopiero gorący.
  • budowa i wygląd. W podstawowej wersji S21 mamy plastikowe plecki (od S21+ w górę szkło). Jednak ten plastik w dotyku sprawia wrażenie szkła. Naprawdę ciężko stwierdzić że to jest plastik a nie szkło. Mnie plastik nie przeszkadza bo i tak mam telefon umieszczony w case więc…

Jeżeli jednak intensywnie używasz telefony to odradzam ze względu na baterię. Jeżeli jednak nie przeszkadza ci to że będziesz go ładował każdej nocy lub przy lżejszym użytkowaniu co dwa dni to polecam gorąco.

Skoro posiadasz Mi 9 naturalnym następcą wydaje się być Mi 11, który uważany jest za jeden z najlepszych flagowców i na równi może konkurować z Samsungiem Galaxy S21. Największą wadą tego modelu jest aparat, który potrafi czasem zgłupieć i może wyjść czasem nie zbyt dobre to wybrane zdjęcie (ale i tak lepsze, niż w Mi 9, który rewelacyjnego aparatu nie posiadał) no i potrafi się nagrzeć (typowa przypadłość telefonów ze Snapdragonem 888), jednak Exynos Samunga Potrafi się bardziej. Obecnie można w fajnej cenie znaleźć także OnePlus 8 Pro, jednak aparat jak na flagowca jest „taki se”, ale ze zdjęć zwykli ludzie będą zadowoleni. Jako ciekawostka to VIVO X61. Telefon bardzo chwalony chyba w każdej kwestii. Tylko procesor ciut słabszy (Snapdragon 870), choć i tak mega wydajny (ulepszony zeszłoroczny 865+). Oczywiście wszystkie wymionione modele obsługują 5G i kosztują poniżej 5 tysięcy :slight_smile:

Te proponowane wyżej są dobrym wyborem. Od siebie polecałbym też ZenFone 8 Flip. Aparat może nie z najwyższej półki, ale cena korzystna, ma pamięć 256 GB, ekran AMOLED, obsługę NFC i 5G