"nowy" telewizor a przyszłość (DVB-t)

(SolelyRose*) #1

Witam,

pragnę zapytać, czy Sony KDL-40S4010, nada się do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej?

Na jakiejś stronce znalazłem, że ma DVB-T (analogowe), zatem, jak to jest?

pozdrawiam

(Bowjan) #2

Musisz dokupić dekoder dvb t mpeg4.

(system) #3

Telewizor ma DVB-T (MPEG2) a w Polsce standard to MPEG4

Na obecna chwile będziesz miał sam dźwięk bez wizji, chyba że kupisz dekoder

(bison616) #4

dokładnie ma dvbt z mpeg4 czyli nie bedzie działać u nas tak jak wyzej wspomniano obowiązuje lepsze mpe4

musisz dokupic zewnetrzny TUNER polecam WIWA 90

(SolelyRose*) #5

a jakie są alternatywne rozwiązania, które pozwolą mi na odbieranie telewizji cyfrowej?

• kupienie Cyfry+, lub Cyfrowego POlsatu

• telewizja N na kartę

what else?

(system) #6

Zwykły dekoder dvb-t w skłepie RTV lub na allegro :lol:

koszt około 150 zł, bez umowy, bez abonamentu, na stałe za free

(Kpc21) #7

• Kablówka cyfrowa. O ile w pobliżu/bloku masz kable jakiejś kablówki.

• Platforma TPSA w wersji IPTV.

Ale tuner DVB-T to najlepsze rozwiązanie, bo darmowe. Podobnie tuner satelitarny FTA, ale tam nie ma podstawowych kanałów, jak główne TVP czy Polsat. Sprawdzi się za to jako uzupełnienie DVB-T, szczególnie jeśli nie masz dostępu do III multipleksu (kanały tematyczne TVP). Przy czym w takiej sytuacji najlepiej kupić tuner combo, np. Ferguson Ariva 120.

(maniq) #8

nie wiem jak wy ale ja uważam że telewizja naziemna jest tylko po to by wyeliminować analogi i ruszyć z technologią. Nigdy ta oferta nie będzie taka jak płatnych telewizji cyfrowych - nie dostani się tak jak w Nce Monsterboxa z 1TB dyskiem, 100 programów czy 20 ileś tam programów w HD. Raczej to niemożliwe. Zresztą słyszałem że naziemna ma obniżony bitrate.

(Kpc21) #9

To chyba oczywiste. Nikt za darmo nie da ci kanałów takich jak National Geographic czy TCM.

Ale kupi się własny tuner i podepnie taki dysk, jaki będzie się chciało.