"nowy" telewizor a przyszłość (DVB-t)

Witam,

pragnę zapytać, czy Sony KDL-40S4010, nada się do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej?

Na jakiejś stronce znalazłem, że ma DVB-T (analogowe), zatem, jak to jest?

pozdrawiam

Musisz dokupić dekoder dvb t mpeg4.

Telewizor ma DVB-T (MPEG2) a w Polsce standard to MPEG4

Na obecna chwile będziesz miał sam dźwięk bez wizji, chyba że kupisz dekoder

dokładnie ma dvbt z mpeg4 czyli nie bedzie działać u nas tak jak wyzej wspomniano obowiązuje lepsze mpe4

musisz dokupic zewnetrzny TUNER polecam WIWA 90

a jakie są alternatywne rozwiązania, które pozwolą mi na odbieranie telewizji cyfrowej?

  • kupienie Cyfry+, lub Cyfrowego POlsatu

  • telewizja N na kartę

what else?

Zwykły dekoder dvb-t w skłepie RTV lub na allegro :lol:

koszt około 150 zł, bez umowy, bez abonamentu, na stałe za free

  • Kablówka cyfrowa. O ile w pobliżu/bloku masz kable jakiejś kablówki.

  • Platforma TPSA w wersji IPTV.

Ale tuner DVB-T to najlepsze rozwiązanie, bo darmowe. Podobnie tuner satelitarny FTA, ale tam nie ma podstawowych kanałów, jak główne TVP czy Polsat. Sprawdzi się za to jako uzupełnienie DVB-T, szczególnie jeśli nie masz dostępu do III multipleksu (kanały tematyczne TVP). Przy czym w takiej sytuacji najlepiej kupić tuner combo, np. Ferguson Ariva 120.

nie wiem jak wy ale ja uważam że telewizja naziemna jest tylko po to by wyeliminować analogi i ruszyć z technologią. Nigdy ta oferta nie będzie taka jak płatnych telewizji cyfrowych - nie dostani się tak jak w Nce Monsterboxa z 1TB dyskiem, 100 programów czy 20 ileś tam programów w HD. Raczej to niemożliwe. Zresztą słyszałem że naziemna ma obniżony bitrate.

To chyba oczywiste. Nikt za darmo nie da ci kanałów takich jak National Geographic czy TCM.

Ale kupi się własny tuner i podepnie taki dysk, jaki będzie się chciało.