Nowy touchpad nie działa w laptopie

Witam dzisiaj w lenovo z710 zamontowałem sobie nowy touchpad , który nie działa :expressionless: Pomyślałem, że nowy zakup jest wadliwy i postanowiłem zamontować z powrotem stary touchpad ale ten też nie działa :smiley: wie ktoś jak można naprawić ten problem ? Dodam jeszcze, że teraz nawet kursora nie widać. Dziękuję za pomoc.

Poprawnie wszystko podpiąłeś do płyty?
Kursora nie ma, bo system nie wykrywa żadnego urządzenia wskazującego.
Po co wymieniałeś touchpad?

Podpinałem łącznie cztery taśmy ( 2x klawiatura , chłodzenie i touchpad ) i tylko touchpad nie działa i ponawiałem tą czynność kilka razy

OK, a touchpad jest zgodny według instrukcji serwisowej? Czy tylko sprzedawca pisał, że jest?
Sterownik dograny? U mnie w Lenowo po reinstalce W10 tez nie działał, dopiero po pobraniu przez W10 sterowników. :slight_smile:

Myślę że tak , touchpad kupiłem na aliexpres bo tylko tam był dostępny. Ważna rzecz - pierwszy raz jak zamontowałem nowy touchpad to kursor był ale nie było ruchu po touchpadzie , później jak po raz kolejny próbowałem wszystko ponownie dopiąć to już nie było kursora. Mam win 8.1 sterowniki wgrałem ponownie i nic. Wg ciebie mogłem źle coś podpiąć ? te taśmy tylko wsuwa się i zamyka kliknięciem nie ma tam nic skomplikowanego że mogłem coś źle zrobić.

Raczej nie, odinstaluj touchpad w menadżerze i daj w10 dograć sterownik, może ruszy. Jak nie to …

Może jest podłączona myszka i w opcjach systemu jest zaznaczone, że ma wyłączać touchpad po podłączeniu myszki? Jest taka opcja w Windows 10.
Druga możliwość, to laptopy mają wyłączanie touchpada którymś z przycisków funkcyjnych.

To raczej nie kwestia sterowników, chyba że Windows 10 sam sobie ściągnął niekompatybilny sterownik (zdarzają się wadliwe sterowniki z windowsupdate). Bo domyślnie touchpady są wykrywane jako mysz, chyba nawet jeszcze ze złączem ps/2.

Jest też opcja, że robił jakieś zwarcie i coś poszło, dlatego stary też nie działa. Ale to mało prawdopodobne.
Brak kursora świadczy, że to może być coś z opcjami Windows.

TouchPan włączony jest, któryś funkcyjny na klawiaturze uruchamia touchpad.

F6 lub FN+F6

Dzisiaj postanowiłem zrobić drugie podłączając nowego tuchpad i niestety lipa , jednakże postanowiłem podłączyć stary touchpad i po skręceniu wszystkiego stary działa. Zastanawiam mnie jedna rzecz po podłączeniu nowego T te opcje były niedostępne , i Panowie ja mam Windows 8.1 i u mnie jest FN+F6 Co teraz zrobić ? Bo jak zainstalowałem pierwszy razem nowy T to kursor był ale nie było ruchu.touchpad2

Ja bym uruchomił z pendrive jakąś dystrybucję live np. Ubuntu i sprawdził, czy działa nowy touchpad. Wtedy wyeliminuje się prawdopodobieństwo, że sterowniki są przyczyną, że touchpad nie działa.

Poza tym sprawdź vendor i device ID, czy są takie same jak przy starym touchpadzie i po nich poszukaj sterownika.