Nowy używany komputer

Witam czy do procka intel core i3-2100 i płyty głównej MSI 7728 nada się karta graficzna nvidia GeForce GTX 660Ti ? Zastanawiam się jakie jeszcze muszę kupić kostki ram najlepiej dzięki za odpowiedź
Chcę złożyć tani komputer do grania

Jakieś propozycje jeśli chodzi o inne części?

Wszystko zależy od tego jaki masz zasilacz, bo to najważniejszy element komputera Minimum powinien mieć 390W na lini 12V, ale lepiej aby miał więcej no i musi mieć 2x6pin dodatkowe zasilanie do karty.
Po dokładnym zapoznaniu się z tematem w necie, nie ma gwarancji, że cokolwiek na tej płycie ruszy, to tania płyta dla Mediona pod zaledwie kilka konfiguracji, i ciężko trafić na kompatybilne karty graficzne. Jeden GTX660ti może działać a drugi od innego producenta już nie.
Na UserBenchmark, na podstawie testów użytkowników, z tą płytą kompatybilne są GTX550Ti, GT530, GTX560 i GTX750Ti.

Ogólnie jeszcze nic nie mam i potrzebuje pomysłów i dobrych rad :wink:
także jeśli znasz dobrą tanią płytę główną i karte graficzną możesz dać znaź

Ciebie proszę o nieudzielanie się w tym wątku

tu jeszcze jeszcze ale tu :

tu to już poleciałeś, pod jakie kilka konfiguracji ? jak płyta ma socket 1155 to obsługuje wszystkie CPU pod socket 1155 (zależnie od wersji (aktualizacji) BIOS-U i chipsetu na płycie)

Ludzie trzymajta mnie. Nie ma czegoś takiego jak kompatybilność płyty głównej z GPU, jak płyta ma AGP i karta ma AGP to nie ma bata żeby nie działało tak samo jest PCI-e oraz usb czy każdym innym wejściem GPU

Jeden przykład z życia, forum czy coś cokolwiek ? pomówienia ? gdzieś słyszałem ?

■■■

Co do autora, tak wszystko będzie działać oraz będzie KOMPATYBILNE, jedynym warunkiem jest sprawny i markowy zasilacz o wystarczającej mocy. Dziękuje pozdrawiam, miłej nocy.

A właśnie że na tej płycie z Radeonami np są problemy, sprawdziłem na kilku forach i bardziej ogarnięci ode mnie udzielali takich odpowiedzi i to jest na podstawie ich wypowiedzi. Co do zasilacza to GTX 660Ti w parze z i5 resetował się na zasilaczu markowym pod pełnym obciążeniem, który na linii 12 v miał 372 w, a sprzęt jak i zasilacz sprawny, więc po jednej wypowiedzi mnie nie rugaj bo sprawdzone organoleptycznie.
Głównie chodzi o to, że BIOS tej płyty to kastrat, więc nie działa ze wszystkimi prockami. I płyta jest odradzana w kwestii pytań o zakup tego modelu. ale czego się można spodziewać po płycie za niecałe 80 zł.
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3370350.html
i wypowiedz Kasek21, to tylko jeden z przykładów.

Ja tu widzę po prostu uwaloną płytę i nie mo to nic wspólnego z kompatybilnością, są to tanie płytę (produkcja jednej to jakieś 20-25$ które działały w komputerach biurowych 24/7/365, mogą się zdarzyć przypadek że płytą będzie uwalona. Bardzo dobrze znam tą płytę MSI 7728 to jest model ogólny produkowany głównie przez mediona ale też przez fabryki della i IBM w dziale serwerów których właścicielem jest lenovo
Co do biosu to to nie jest żaden kastrat tylko zwykła podstawa biosu.Poczytaj lub naucz się budowy biosu to dowiesz się że jest zbudowany z klocków lego. Masz podstawę tak jak w tej płycie, a każda dodatkowa funkcja to kolejny klocek jak np regulowanie napięcia na mostku lub cpu taktowanie magistraci PCI FSB BCLK kontrolowanie temperatur i tak w nieskończoność. Takim sposobem moderzy Biosów w tanich laptopach podkręcali cpu z możliwością kontroli napięć(przed sandy bridge)