Nowy, względnie mały PC do 2,5k pod wirtualki i sieci + multimedia

Cześć!

Po kilkunastu latach na lga775 i ddr2 wypadałoby się przesiąść w końcu na coś nowszego XD
Obecny sprzęt to quad q6600@3,00GHz, jakieś mobo gigabyte, radeon hd7770, ssd + hdd i sprzęt jest w miarę znośny.

Czego oczekuję:

  • sprawnej obsługi maszyn wirtualnych (czyli vtx/ept / to co w amd ale to większość chyba ma)
  • czas działania orientacyjnie 10 lat
  • sprawnej obsługi filmów 4k/60fps i innych multimediów jak się uda
  • bezproblemowego działania w linuxie (chcę przerzucić tylko system i nie kombinować, ubuntu lts)
  • możliwości rozbudowy ramu i zmiany dysku (o tym potem)
  • wyjście audio (jack 3,5, o tym też za chwilę)

Graczem nie jestem, programistą też nie ale za to trochę bawię się w wirtualki i sieci więc zintegrowana karta bez problemu przejdzie jeżeli tylko nie miałaby problemu z odtworzeniem 4k w razie takiej potrzeby XD

Złożyłem sobie zestaw z integrą i bez dysków na komputroniku. Będzie do oceny. Kompletnie nie wiem co to za obudowa bo na obudowach kompletnie się nie znam. Czy mobo do niej wejdzie? Czy to coś trochę „mniejszego”?

ALE! Czy w cenie do 2,5k brutto znalazłbym coś małego pokroju intel nuca? Ja wiem że oscyluję między - zazwyczaj - 2 rdzeniami, a przecież wybrałem sobie 6 w zestawie ale te 4 rdzenie mniej byłbym w stanie przeboleć jeżeli sprzęt zająłby mi mniej miejsca gdzieś tak w 1/4 co normalny komp. Normalnie już bym kupił ale spora część nie ma wyjść audio XD

Lub czy ktoś ma namiar na coś mini ale z ryzenem?

W załączniku pdf z konfigiem do oceny na komputroniku
Konfigurator zestawów PC - podsumowanie twojego nowego komputera.pdf (315,2 KB)