Nowy zasilacz a efektywność

Witam !

Kupiłem ostatnio nowy nabytek do swojego PC zasilacz Fortron 450 atx

http://allegro.pl/oryginalny-fortron-45 … 14866.html

I mam do Was pytania :

  1. Czy zasilacz jest dobry ? Niby jest na tej liście renomowanej itp ale nie wiem…

  2. Ten zasilacz ma ssanie od dołu czy to znaczy że pełni role dodatkowego wentylatora? zasysa od dołu ( w obudowie) takim wielkim wiatrakiem a następnie tym mniejszym wszystko wylatuje - po za obudowe

  3. Jak mam obliczyć czy ten zasilacz 450 w starczy na mój obecny sprzęt + karta grafiki w niedalekiej przyszłości HD4850 1 gb ? Pomoże ktoś

  4. Skąd mam wiedzieć czy zasilacz jest w jakiś sposób przeciążony ?

  5. Czy zasilacz poprawia w jakiś sposób jakość,szybkość systemu czy coś ?

Sprzęt:

CPU : E5400 2.7 x2

Ram 2 gb

Win7 x64

Zasilacz: Fortron 450 W FSP450-60EMDN

Karta : Obecnie pożyczyłem na chwilę ATI Radeon HD 2400 Series 256 mb z wentylatorkiem / HD4850 1 GB

Płyta głowna : asus p5kpl-am in/roem/si

Barosz95 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Zasilacz jest wystarczający do twojej konfiguracji, nawet jak zmienisz kartę na 4850 nie będzie problemu.

Ad.1

Zasilacz jest dobry, na linii 12v zapewnia około 450W (łącznie 38A). Typowe złącza posiada. Na pewno nie spali komputera bez powodu. Szczegółowej specyfikacji ani testów nie można się doszukać, aby powiedzieć więcej. A wątpliwości mogłeś próbować rozwiać na forum przed zakupem, nie po.

Ad.2

Powietrze zasysa od dołu, więc na wentylację wpływa. Reszta interpretacji zależy od ciebie.

Ad.3

Są kalkulatory mocy http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp ale generalizując zasilacz wystarczy spokojnie.

Ad.4

Można to poznać po mocnym nagrzewaniu, podwyższonych obrotach wentylatora czy zawieszaniu się komputera, wyłączaniu się etc.

Ad.5

Zasilacz nie ma związku z wydajnością, to nie SSD.