Nowy zasilacz do nowej karty Radeon?

Witam. Mam zamiar kupić nową kartę graficzną. Proszę o doradzenie czy ma być to Radeon HD6870 1 GB czy HD6850 2 GB. Obecnie mam zasilacz 450 W, ale pewnie jego też będzie trzeba wymienić. Procek to E8400 i 4 GB ram-u. Pasuje w 1100 zł się zmieścić. Proszę o pomoc.

512 mb 1 gb czy 2 gb, to nieistotne informacje. Weź na pewno DDR5 z szynami 256 bit, ew. 128 bit w ostateczności. zasiłka może i styknie, w razie czego to wymień na jakiegoś OCZ 600 W to będziesz mieć zapas duży :smiley:

Chyba tak zrobię na ten 600 W wymienić. Tylko na jaki model najlepiej? Dobrze by był coś do 300 zł (o ile za tyle kupi) nie więcej. Procka też pasuje podkręcić. I czy jest opłacalne jeszcze wymiana ram-u na 8 GB DDR3 1333 MHz? Obecnie mam 4 GB DDR2 800 MHz.

Model nie gra roli, ważne aby jakiś markowy np. OCZ… Co do ramu, starczy Ci na razie ^,^ nawet wiedźmin nie potrzebuje 8 gb…

A jeśli można byłoby procka dokręcić, to trzeba byłoby kupować jakieś dodatkowe chłodzenie? Bo chłodzenie procka w zestawie było BOX

program CoreTemp i podaj obecną temperaturkę

To znaczy pojechałbym do serwisu z tym, bo sam wolę nic nie robić. Temperatura 50 stopni na obydwu rdzeniach, beż większego obciążenia.

To taka w miarę temperaturka, co do OC to wszystko można zrobić programem AMD OverDrive. Ma nawet funkcję auto-podkręcania :stuck_out_tongue:

Wymień też pastę termoprzewodzącą, bo te 50 stopni nie jest takie idealne…

Co do ram-u to się zastanowię, bo skoro kupię kartę, zasilacz to te elementy będą leżeć a tak można byłoby jeszcze jednego gorszego kompa zmontować i tą pamięć przerzucić. A 8 GB DDR3 1333 Mhz widzę, że za 200 zł kupi.

Czyli podsumowując:

  • zasilacz ma być moc 600W , najlepiej OCZ (dobry jest chyba też Chieftec?)

  • karta Ati Radeon 6870 ( model ten chyba dokładnie ASUS EAH6870 DC/2DI2S/1GD5 )

  • wymiana pasty termoprzewodzącej

ps o bo chyba ostatnio wyszedł model 6850 z pamięcią 2 GB http://allegro.pl/radeon-hd6850-2gb-ddr … 30682.html w sumie cena dość dobra, a głównie gram w gry i być może, że przerzucę się też na telewizor 47"

Chcesz to bierz, ale słabe zegary ma, trzeba będzie kręcić :smiley: Tyle że za taką cenę masz Gigabyte 6870 Winforce x3 1 GB który jest wydajniejszy że łohoho

Hehe to ta Gigabyte 6870 Winforce x3 to już niezła maszyna :smiley: w sumie ten ASUS 6870 co podałem też ma wysokie osiągi

Asus ma lepsze osiągi, lecz dzięki doskonałemu chłodzeniu Windforce x3 Gigabyte bardziej podkręcisz.

mam jeszcze nietypowe pytanie - jako, że mam płytę główną Gigabyte EP35C-DS3R i kartę GeForce 8800 GT obecnie to czy wgl takie karty zmieszczą się w obudowie? bo obecne rozmiary są podobno chyba dość duże, a widzę że ten 6870 OC ma aż trzy wiatraki

no i jak mam złącze PCI Express x16 a karta wymaga PCI-Express 2.1 x16 to czy to podejdzie? dodam jeszcze, że obudowę mam I-Box Lynx 202K http://www.ceneo.pl/10197220

długość 6870 to coś koło 23 cm, sprawdź miarką czy Ci się zmieści :smiley:

a jak mam złącze PCI Express x16 a karta wymaga PCI-Express 2.1 x16 to czy to podejdzie do płyty głównej?

Podejdzie, ponoć te złącza PCI-E są kompatybilne wstecz.

zmierzyłem to 8800 GT zajmuje 23 cm czyli mam nadzieję, że tamta też się zmieści, choć ma aż 3 wiatraki xd