Nowy zasilacz do zestawu

(Damian Grzeli) #1

Witam,mam zamiar wymienić zasilacz przy PC ponieważ obecny dzisiaj skończył swój żywot = Deer DR-400BTX (400W).

Jaki zasilacz będzie pasował do tego zestawu?

Mój sprzęt:

Procesor - AMD Phenom X4 9750

Karta graficzna - NVIDIA GeForce 8600 GT 512MB

Płyta główna - Gigabyte GA-M56S-S3

Dysk - WD 500GB

RAM - 4 GB GoodRam

Cena:max 80zł (z przesyłkom)

W przyszłości będę wymieniał kartę graficzną na mocniejszą i pasowało abym nie musiał kupować kolejnego zasilacza.

Zasilacz 450W myślę że wystarczy

PS. Jeżeli zasilacz ma więcej wat to pobiera więcej prądu czy zależy jaki sprzęt z niego korzysta?

Dzięki za pomoc

RPS

(sla17) #2

Zależy od sprzętu, jak kupisz 1200W to też nie będzie ciągnął 1200W. Na dobry, nowy zasilacz budżet jest stanowczo za mały, a używki... różnie z nimi bywa. Ale skoro chcesz.

http://allegro.pl/chieftec-ctp-450-12g- ... 68678.html

np. coś takiego

(T Luk) #3

Skoro już teraz planowany jest upgrade kompa o lepszą kartę graficzną, to budżet jest zdecydowanie za niski. Na dobrej klasy zasilacz potrzeba 200-250 zł (np. OCZ ZS 550 lub Fractal Design Integra 500).

(Marcin260) #4

Uzbieraj sobie 150zł i w tej cenie kupisz wystarczający markowy zasilacz.

(T Luk) #5

Fakt, jest różnica w "wystarczający" a "dobrej klasy" :wink:

(Marcin260) #6

Niestety nie każdego stać na zasilacz dobrej klasy. Po za tym zasilacz dobrej klasy jest potrzebny do komputerów dobrej klasy a nie do przeciętnego zestawu Kowalskiego. Jako przeciętny użytkownik nie odczuje on różnicy miedzy markowym zasilaczem za 300zł a markowym za 150zł. Trzeba tez brać pod uwagę fakt iż niektórym ciężko jest uzbierać nawet te 100zł a co dopiero więcej. Fakt za 80zł ciężko o dobry zasilacz ale można zawsze kupić jakiś używany markowy bądź za te 130-150zł nowy markowy. Do takiej konfiguracji wystarczy. Możesz wsadzić zasilacz i za 500zł. Pytanie po co?

(T Luk) #7

@ UP

Nie da się ukryć, że masz rację :slight_smile: