Nowy zasilacz i chłodzenie procesora

witam.

niedawno zamieniłem się z bratem na komputery:

MSI MS-7267

Pentium E2160 2x1800 MHz

2x1GB DDR2-800 Goodram

GeForce 8600 256 mb (zotac)

obudowa Tracer Romeo http://www.allegro.pl/item720126670_rew … _400w.html

zasilacz tracer 400 4life :confused: (zasila jeszcze nagrywarkę dvd i jeden dysk 160)

i mam do was 2 pytania:

1-chcę zamienić zasilacz na Corsair CMPSU-400CXEU. (tyle maksymalnie mogę wydać pieniążków. dodam że nie bawię się w oc) myślicie że powinno starczyć?

2-chcę też zamienić chłodzenie procesora na Pentagram karakorum. i pytanie czy zmieści się w tej obudowie i na tej płycie? według moich pomiarów powinno wejść, ale może ktoś już miał to u siebie zainstalowane…a jeśli nie co proponujecie?

:wink:

Będzie z zapasem.

Jak Ci wychodzi że wejdzie to musi wejść, masz tą płytę to masz łatwiej przy mierzeniu, sprawdź tylko dokładnie czy obudowa da się zamknąć bo szerokość masz 18 cm, ale ile jest faktycznie miejsca od blachy od której odchodzą śrubki dystansujące którymi jest przykręcona płyta, bo mi np do obudowy po stacji roboczej Toshiba D500 chłodzenie weszło ale brakowało ok 1 cm żeby ją zamknąć, szerokość chyba 20 cm nie che mi się wstawać i iść mierzyć do innego pokoju.

np Arctic Frezer 7 z tego co pamiętam jest mniejszy, cena podobna, ale dalej mierz, mi się mierzyć nie chciało to kupiłem Anteca za chyba 300 zł i po problemie wszystko jak na razie wchodzi.